Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

На прийомі у мамолога

Минулого тижня глухівчанок консультував провідний мамолог країни. Професор Сергій Бугайцов – головний науковий співробітник Інституту клінічної радіології Національного наукового центру радіаційної медицини, академік, доктор медичних наук.
  • 28.02.2018
  • газета "Неделя"
2018

Щоб уникнути проблем, слід обстежуватися регулярно

Минулого тижня глухівчанок консультував провідний мамолог країни. Професор Сергій Бугайцов – головний науковий співробітник Інституту клінічної радіології Національного наукового центру радіаційної медицини, академік, доктор медичних наук. Лікарі такого високого професійного рівня надто рідко приїжджають у наше місто. Тому охочих отримати консультацію було дуже багато, у Глухові він встиг оглянути 60 жінок.

Попри те, що потрапити на прийом у Києві до професора не просто, й консультація в приватній клініці коштує 600 гривень, глухівчанок лікар оглядав упродовж двох днів абсолютно безкоштовно. Це стало можливим завдяки програмі «Здоров’я жителів Сумщини», яку ініціював народний депутат Андрій Деркач. Фінансування проекту здійснюється за підтримки благодійного фонду «Наше майбутнє». Окрім Глухова, уже втретє за півтора роки мають змогу обстежитися в мамологів панянки з Кролевця, Путивля, Ямполя, С.-Буди, Дружби, Свеси, Зноб-Новгородського. За цей час консультації отримали близько півтори тисячі жінок.

Особливо часто звертаються пацієнтки, які мають виявлені проблеми, доброякісні та злоякісні пухлини. Це те, у чому Сергій Георгійович знається найкраще, адже захистив дві докторські дисертації, що вивчають питання раку молочної залози, написав понад 130 наукових праць та розробив програму реабілітації жінок.

– Моя сестра та тітка мали рак молочної залози, тож у мене не дуже гарна спадковість. Та й сама мучуся з постійними проблемами, тому щороку потрібно обстежуватися, тримати під контролем. Неймовірно пощастило, що зараз київські лікарі приїжджають до нас, бо у Глухові такого спеціаліста немає. В Шостці я робила обстеження на мамографі, але заключення там дає хірург, а не мамолог. Все ж хочеться знати думку вузького спеціаліста. А щоб виписали направлення у Суми, потрібно цілу комісію лікарів пройти, ще й заплатити за дорогу. Тому намагаюся йти на прийом кожного разу, як приїжджає мамолог зі столиці, – розповідає пенсіонерка Надія Іванівна.

Онкологи зазначають, що не всі новоутворення грудей – злоякісні, а з доброякісними медицина навчилася справлятися. Рак у наш час лікується, як будь-які інші хронічні захворювання. І для цього є ефективні препарати. Але лікування злоякісних пухлин – найдорожче у світі. Програма комбінованого і комплексного лікування триває в середньому близько року і вимагає великих коштів. Тому, коли жінка дізнається, що у неї рак, вона переживає не тільки сильний емоційний стрес, але і фінансовий удар. Ось чому, щоб уникнути таких проблем, вкрай важливі профогляди і самообстеження молочних залоз. Крім того, після сорока щороку варто проходити мамографію. Зараз існують спеціальні дослідження крові для тих жінок, що мають погану спадковість. Виявлення мутацій гена раку молочної залози дозволяє визначити ризики, а також оцінити ймовірність патології у потомства.

До речі, за даними місцевого хірурга-онколога Миколи Коловоротнього, на Глухівщині за минулий рік зареєстровано 215 жінок, що мають рак молочної залози, серед них у 21 пацієнтки цей діагноз поставили вперше.