Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Нардепи, діячі культури та журналісти чекають від Варофоломія реального та всеосяжного примирення православних в Україні, а не “Плану “Барбаросса”

Народні депутати України, громадські діячі, діячі культури, а також українські журналісти звернулися до Вселенського Патріарха Варфоломія із закликом почати міжправославний діалог з українського питання за участю всіх 14 православних церков.
  • 15.02.2021
  • Українські новини, Strana.UA, КП
2021

Народні депутати України, громадські діячі, діячі культури, а також українські журналісти звернулися до Вселенського Патріарха Варфоломія із закликом почати міжправославний діалог з українського питання за участю всіх 14 православних церков. Про це йдеться в листі до Варфоломія, розміщеному нардепом Андрієм Деркачем на його сайті.

Як заявляють автори листа, під час майбутнього візиту Вселенського Патріарха в Україну від нього чекають дорожню карту реального та всеосяжного примирення православних в Україні.

“Закликаємо до Вашого приїзду в Україну почати припинений Вами міжправославний діалог з українського питання за участю всіх 14 православних церков та тільки після цього прибути з реальним пакетом і дорожньою картою реального та всеосяжного примирення православних в Україні, а не з загарбницьким і підступним “планом Барбаросса”. Для чого, як Ви розумієте, необхідна участь всіх сторін православної громади України, не підміняючи всіх дійових осіб фейковими фігурами або різного роду шахраями”, – йдеться в листі. – “Не хочеться думати, що метою таких дій є також рішення геополітичних завдань по формуванню з нашої країни зони роздратування і “червоної ганчірки” для Росії”, – наголошується у листі.

За словами авторів листа, отримання Томосу призвело до того, що він став частиною політичного життя України і інструментом у руках політиків.

“Замість декларованого здобуття українцями своєї церкви, отримання Томосу призвело до того, що він став частиною політичного життя України і інструментом у ганебних діяннях політиків. Заручившись розташуванням Вселенського Патріархату, потенційний військовий і державний злочинець Порошенко спільно з бізнесменами, прикриваючись автокефалією, вносять розкол і смуту у православну сім’ю”, – повідомляють автори листа. – “Дарування Томасу не тільки не допомогло єднанню українського православ’я, а й внесло сум’яття у лави колишніх розкольників, які спочатку об’єдналися під прапорами ПЦУ. Там тепер існують два центри управління на чолі з “Почесним Патріархом” Філаретом і його непримиренним опонентом, колишнім вихованцем “Митрополитом” Єпіфанієм”, – наголошують вони.

Автори листа також заявляють про переділ церковної власності, який стався після отримання Україною Томосу.

“Ви знову піднімали питання про передачу Вам церковної власності відповідно до незаконних, аморальних, шахрайських договорів від 3 листопада 2018 року і на зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським під час його офіційного візиту у Стамбул? Відбирання майна у “пастви, яка лікується” і православних братів – це, по-Вашому, моральні методи лікування?”, – йдеться в листі.

Автори листа направили його до всіх Предстоятелів Помісних православних церков і нагадали, “що православні миряни України вже зверталися до Варфоломія перед проведенням “Об’єднавчого Собору”, попереджали про необхідність діалогу та згубність поспішності на догоду політичним інтересам.

Свої підписи під листом поставили 28 народних депутатів, громадських діячів, діячів культури, а також журналістів, серед яких: народні депутати Андрій Деркач і Нестор Шуфрич; заслужений діяч культури Єгор Бенкендорф, Глава правління “Культурний центр України” Владислав Багінський; академік і перший віце-президент Академії економічних наук України Анатолій Пешко; заслужений журналіст України В’ячеслав Піховшек; Народні артисти України Володимир Моїсеєнко та Володимир Данилець; член Спілки художників України Олександр Кононов.

Як відомо, Вселенський патріарх Варфоломій має намір відвідати Україну в цьому році на День Незалежності.