Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Не вистачає на зарплати бюджетникам

Нардеп Андрій Деркач просить Мінфін закрити бюджетні дірки північних районів Сумщини у сумі більше 64 млн грн.
  • 20.03.2019
  • газета "Неделя"
2019

Нардеп Андрій Деркач просить Мінфін закрити бюджетні дірки північних районів Сумщини у сумі більше 64 млн грн.

Народний депутат Андрій Деркач звернувся з депутатським зверненням до Мінфіну України і Комітету ВР з питань бюджету з проханням розглянути можливість внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з тим, щоб виділити додаткові асигнування на потреби районів Сумської області.

Зокрема, мова йде про Путивльський район, де на сьогоднішній день незабезпеченість бюджету складає 72,4 млн грн. Така ситуація склалась через перенесення виборів до ОТГ, які мали відбутись у грудні 2018 року, відповідно, мала бути утворена Путивльська міська об’єднана територіальна громада. Але через оголошення воєнного стану вибори відмінили, процес створення громади від терміновано на невизначений термін.

«Проте у Державному бюджеті на 2019 рік міжбюджетні трансфери передбачені саме для ОТГ, а не для районних бюджетів.., що привело до незабезпеченості Путивльського району у 72378,4 тис.грн.», – йдеться у звернення.

28.02.2019 р. Верховна Рада проголосувала за проект Закону про внесення змін, Путивльський район має отримати майже 51,5 млнгрн, але ж залишається незабезпеченість у 21 млн грн. Зокрема, не вистачає до кінця року закрити заробітну плату освітянам, медикам, обслуговуючому персоналу закладам освіти, працівникам бюджетних установ.

Втім, подібна картина і по іншим районам: Середино-Будському району не вистачає 16,5 млн грн., Глухівському – 1,7 млн грн., Ямпільському – 4,3 млн грн., Кролевецькому – 12,7 млн грн.. Загальна незабезпеченість Зноб-Новгородської ОТГ сягає півтора мільйона, Кролевецької – трохи більше мільйона.

В цілому незабезпеченість бюджетів по північним районам Сумської області – більше 64 млн грн.

«Реформа децентрализации свелась к тому, что на местные бюджеты положили обязательства закрывать «дыры» по выплате ЗП бюджетным учреждениям, на которые всегда выделяли субвенции с госбюджета! За несколько последних лет, образовалась критическая ситуация в большинстве из районов в Сумской области, когда районные власти не понимают, откуда взять средства на латание дыр!» – пишет нардеп А.Деркач на своей страничке в Фейсбуке.