Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Неадекватність МОЗ

  • 19.10.2016
  • газета "Неделя"
2016

Бюджетний комітет Ради вважає неможливим розгляд держбюджету-2017 в частині охорони здоров’я.

Комітет з питань бюджету Верховної Ради України звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з листом, в якому висловив свою позицію у зв’язку з неможливістю розгляду проекту державного бюджету на 2017 рік в частині охорони здоров’я.

Як повідомляє у вівторок прес-служба члена бюджетного комітету, народного депутата Андрія Деркача, в листі до В.Гройсмана підкреслюється, що представники Міністерства охорони здоров’я не надали жодного обґрунтування ні по виконанню бюджету на 2016 рік, ні з формування бюджету-2017. А всі пропозиції бюджетного комітету Ради до Міністерства охорони здоров’я взяти участь в засіданні були проігноровані.

“Щоб міністр охорони здоров’я або його представник не з’являлися на засідання бюджетного комітету – такого не було, по-моєму, за всю історію незалежності країни. На подібну неадекватність поведінки МОЗ увагу прем’єра Гройсмана звернули представники практично всіх політсил, представлених у парламенті, а також міністр фінансів , який був присутній на всіх засіданнях”, – заявив А.Деркач.

Він також вказав, що жодної закупівлі по бюджету 2016 року в сфері охорони здоров’я через міжнародні організації проведено не було. “Цифри по економії за 2015 рік, крім “вигуків” в Фейсбуці і в інтерв’ю, ніхто з представників Міністерства охорони здоров’я так і не представив. Більш того, на засіданні парламентського комітету з питань бюджету були присутні представники незалежних профспілок медиків, які розповіли про початок чотирьох кримінальних справ по закупкам ліків в 2015 році і виконання бюджетних програм в медицині, а фінансова інспекція надала членам комітету інформацію про виявлені порушення навіть при закупівлях через міжнародні організації!” – зазначив народний депутат.

За словами А. Деркача, передоплата за ліки здійснювалася без встановлення чітких термінів постачання, не були визначені фінансові санкції за порушення їх умов.

“Мільярди коштів бюджету по півроку працювали в невідомо яких програмах, не приносячи доходу державі. В тому числі закупівлі ліків здійснювалися в українських компаній з калькуляцією тарифу поставки через Європу – так зване “Роттердамського плече”, тепер уже в медицині” – стверджує А.Деркач .

Депутат повідомив, що комітет Ради з питань бюджету ухвалив рішення не тільки звернутися до прем’єра В.Гройсмана, але і взяти на контроль всі бюджетні програми МОЗ в 2016 та 2017 роках і розібратися з ними публічно, за участю фахівців і профспілок.