Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Нові факти міжнародної корупції: олігарх, чиновники, вкрадені мільярди і кандидат в президенти США

Сьогодні я оприлюдню нові факти міжнародної корупції. Вони стосуватимуться двох історій: як через банки олігарха Віктора Пінчука, за даними слідства та українських журналістів-розслідувачів, було вкрадено і передано 29 млн доларів до фонду Хілларі Клінтон.
  • 17.12.2019
  • Особисті сторінки Андрія Деркача Facebook & Youtube
2019

Сьогодні я оприлюдню нові факти міжнародної корупції. Вони стосуватимуться двох історій: як через банки олігарха Віктора Пінчука, за даними слідства та українських журналістів-розслідувачів, було вкрадено і передано 29 млн доларів до фонду Хілларі Клінтон.

Тема номер два сьогоднішньої прес-конференції: як крадуть гроші українців за допомогою афери з тарифами на газ і закупівлями так званого європейського газу.

Ми покажемо, як під ширмою енергонезалежності керівництво Нафтогазу і його друзі нажили півтора мільярда доларів. А «кришували» цю схему близькі до екс-віце президента США Джо Байдена люди.

В обох випадках гроші витікали з країни і йшли на корупцію і політичну діяльність деяких американських політиків. Ці ж політики «кришували» зазначені схеми в Україні і за кордоном.

 

Тема 1: «Як «знефтегазили» 1,5 млрд дол. грошей українців, прикриваючись енергонезалежністю»

 

Далі я розповім про «Нафтогаз», його керівництво і так званий європейський газ.

 

ЩО БУДЕ ОПРИЛЮДНЕНО СЬОГОДНІ:

Сьогодні я оприлюдню схему, згідно з якою:

керівництво Нафтогазу придумало продавати українцям російський газ,
називати його при цьому європейським,
а за цей ренеймінг покласти в свою кишеню 1,5 млрд доларів і це за найскромнішими підрахунками.

ОТЖЕ

За гучним заявам «Нафтогазу», Україна кілька років уже не закуповує російський газ. В Інтернеті досі є сайт, що відлічує дні без російського газу. Станом на сьогодні сайт фіксує цифру тисяча чотиреста вісімдесят один день.

http://utg.ua/still-alive/

 

Зверніть увагу на слайд. Насправді, це лічильник грабежу українців.

Замість російського, як стверджують в компанії, Україна купує європейський газ.

Секрет полішинеля полягає в тому, що мова йде про той самий російський газ, який проходить по території України, виходить на один кілометр з країни (найчастіше в Словаччину) і повертається назад вже як європейський.

А не російський він, на думку чиновників Нафтогазу тільки тому, що купуємо ми цей російський газ у неросійських компаній-прокладок. Це загальновідомі факти.

Але є одне АЛЕ: російським газом в країні часто торгують не європейські, а українські компанії, пов’язані з керівництвом «Нафтогазу».

Торгують з прибутком для себе під ширмою енергонезалежності і прикриттям представників США. Діяльність їх в зв’язці з «Нафтогазом» повинна розглядатися як державна зрада. І далі я поясню чому.

 

Трішки історії

Перші переговори про закупівлю газу в Європі почалися за часів Ющенка. Але компанії-транзитери російського газу.

  • Gaz System (Польша),
  • FGSZ Ltd (Угорщина),
  • Eustream (Словаччина)
  • и Transgaz (Румунія)

довгий час відмовлялися від співпраці з «Укртрансгазом», мотивуючи це специфікою довгострокових контрактів з «Газпром експорт».

Україна почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі в контексті підготовки до Асоціації з ЄС – з листопада 2012 по домовленостям між НАК «Нафтогаз України» і компанією RWE Supply & Trading GmbH (Німеччина).

З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини. Закупівлі здійснював ДТЕК (даним напрямком в компанії керував Андрій Фаворов) через польську компанію PGNiG. Всього в 2013 році імпорт газу в країну з боку РФ і Європи здійснювали 4 структури:

  • «Нафтогаз України»,
  • OstChem (Фірташ),
  • ВЕТЕК (Курченко)
  • ДТЕК (Ахметов).

 

Їх напрацюваннями скористалися після революції 2014 року.

Так в 2014 році з ініціативи прем’єр-міністра Арсенія Яценюка Кабміном було прийнято рішення про диверсифікацію джерел постачання газу.

Політично рішення було реалізовано у вигляді прийнятого Верховною Радою Закону «Про ринок природного газу» в 2015 році.

Після цього різко скоротилися офіційні поставки газу з Росії і, відповідно, зросли з Європи.

 

При цьому є цікавий факт: за 3,5 року (2015-2018) середня ціна в Європі за 1000 кубометрів того ж газу, який купують українці, становила 211 доларів США, а Нафтогаз купував газ у середньому по 245,63 долара США. Різниця – майже 35 доларів.

 

У липні 2018 – квітні 2019 середня ціна в Європі була майже 238,5 доларів США, а Україна імпортувала його по 288,5 доларів США. Різниця – 50 доларів на кожній тисячі кубометрів.

Різницю видно на слайді.

Таким чином, Україна за 5 років, за найскромнішими підрахунками, переплатила майже 1,5 млрд доларів за так званий європейський газ. Велика частина цієї суми осіла в кишенях представників української компанії і, імовірно, чиновників «Нафтогазу».

Якщо сказати простіше: 1,5 МЛРД ГРОШЕЙ ПРОСТИХ УКРАЇНЦІВ «ЗНЕФТЕГАЗИЛИ».

Отже, хто і як з «Нафтогазу» заробляє на схемі з імпортом «європейського» читай російського газу?

Найбільшим імпортером є компанія «Енергетичні ресурси України» (скорочено «ЕРУ»).

Вірніше, мова йде про цілу групу компаній, в назві яких є «ЕРУ» – зареєстрованих як в Україні, так і в офшорах.

До них відносяться: ПП “ЕРУ трейдинг”, ТОВ “ЕРУ Трейдинг”, “Еру корпорейшн”. ERU Management Services LLC (США) і ін.

За даними YouControl, в грудні 2018 року ПП «ЕРУ Трейдинг» змінила назву на «Ворленд Трейдинг». Як кінцевий бенефіціар останньої компанії вказано Андрій Фаворов. При цьому на ринку залишилася ТОВ «Еру Трейдинг». А Андрій Фаворов – не тільки беніфіціар «Еру трейдинг», він ще й заступник голови Нафтогазу, Андрія Коболєва. Але про це пізніше.

Отже, компанія Фаворова. Її лідерство на газовому ринку підтверджується її власними даними.

https://www.ueex.com.ua/files/mydryy-eru-trading.pdf

Попрацювали, в цілому, непогано – 8% від всього ринку. За даними YouControl, виручка ПП «ЕРУ ТРЕЙДИНГ» росла до 2018 року, після чого трохи просіла. У будь-якому випадку, мова йде про мільярдні суми. Всього з 2015 по 2018 рр. виручка ПП «ЕРУ ТРЕЙДИНГ» склала до 15,6 млрд грн.

Частина прибутку компанії виводилася в офшор.

Наприклад, з 21.07.2016 по 23.06.2017 компанією було виведено на рахунок ERU MANAGEMENT SERVICES LLC майже 348 млн грн, з 25.05.2017 по 25.07.2017 майже 274 млн грн.

На слайді видно рух коштів. Сумарно понад 620 млн грн.

Це тільки суми, які ми сьогодні надаємо на підставі матеріалів журналістів-розслідувачів.

Зрозуміло, що сумарно виведено більше, ніж відстежені понад 620 млн грн. Зараз йде робота по розшифровці переказу коштів через швейцарські компанії, задіяні в цій схемі.

 

Хто стоїть за «ЕРУ»?

Андрій Фаворов, громадянин Росії і США. Репатріант з Москви в США, має одеське коріння, працював на американську компанію АЕS в країнах третього світу; з 2009 року працював в афілійованій з АЕS Contour Global в офісі по Східній Європі.

При Януковичі був запрошений в компанію Ріната Ахметова ДТЕК для налагодження імпорту газу з Європи. У 2013 році підписав як заступник директора з комерційної діяльності ДТЕК контракт на поставку природного газу з польською компанією PGNiG, яка потім стала базовим партнером його фірми ЕРУ. Брав участь у створенні швейцарського офшору DTEK Trading SA, спеціально для імпорту природного газу з Європи. Має своїх партнерів і досвід створення схем, пов’язаних з імпортом так званого євро-газу для України.

Андрій Фаворов призначений главою «Дивізіону «Інтегрований газовий бізнес» Нафтогазу в листопаді 2018 року.

За даними ЗМІ – друг Коболєва і партнер по покеру. Цінний кадр, судячи з усього.

 

Так хто ж «кришував» цю газову схему?

Зрозуміло, що Коболєв і Фаворов не могли провернути багатомільйонну схему без більш впливового «даху». Ми знайшли цей “дах” в Наглядовій раді Нафтогазу.

5 грудня 2015 Постановою №1002 Кабінет Міністрів України затвердив новий статут Нафтогазу, положення про наглядову раду компанії і положення про правління компанії.

Внаслідок цих змін незалежна наглядова рада Нафтогазу вперше отримала безпрецедентно широкі повноваження і відповідальність за контроль над діяльністю правління компанії.

Зокрема, наглядовою радою створені комітети з питань аудиту, етики та комітет з призначень і винагород. Також наглядова рада займається питаннями комплаенса, ризик-менеджменту і запобігання корупції.

Одним з головних архітекторів реформи Нафтогазу був представник Наглядової ради, Амос Хохштайна. На сайті «Нафтогазу» зазначається, що він консультував віце-президента США без вказівки імені. Але не важко впізнати, що мова йде про Джо Байдена.

 

Хто ж такий Амос Хохштайн і до чого він до газової схеми Нафтогазу?

http://www.naftogaz.com/www/3/nakweb.nsf/0/C8ED6BC50945A6A3C2257F81004EF7EE?OpenDocument&Expand=4&

Серед регалій Хохштайна – посада головного співробітника Демократичної партії в Підкомітеті з економічної політики, торгівлі та навколишнього середовища, де курирував розробку законодавства про експортний контроль і багатосторонніх організаціях і режимах, пов’язаних з торгівлею.

У Держдепартаменті США Хохштайн почав працювати в 2011 році в Агентстві енергетичних ресурсів. Як заступник посла США в Україні Карлоса Паскуаля відповідав за газовий сектор.

1 серпня 2014 року Хохштайн став чинним спеціальним посланником і координатором з міжнародних енергетичних питань. Як головний енергетичний дипломат США, Хохштайн працював в тісній співпраці з віце-президентом Джо Байденомі супроводжував його в міжнародних поїздках для просування енергетичних ресурсів в якості основного інструменту зовнішньої політики США.

Серед ключових цілей Хохштайна на цій посаді – тиск на українську владу і президента Петра Порошенка з вимогою реформувати діяльність державної газової компанії «Нафтогаз», яка контролювала близько двох третин енергетичних ресурсів країни.

Хохштайн не приховував, що в своїй діяльності підпорядковується Джо Байдену.

“I was in almost every single meeting that Vice President Biden had with President Poroshenko, I was on every trip, and I was on most of the phone calls»

«Я був майже на кожній окремій зустрічі, яку віце-президент Байден проводив з президентом Порошенко, я був в кожній поїздці, і я був присутній при більшості телефонних дзвінків» – зізнався в інтерв’ю «Нью-Йорк Таймс» Амос Хохштайн

Чи могли творці реформи Нафтогазу, серед яких – повністю підзвітний Байдену Хохштайн не знати про аферу з російським газом?

Ні, не могли. А судячи з того, що частина вкрадених грошей виводилася на американські компанії, вони ще й покривали цю схему.

 

ЩО УКРАЇНА ОТРИМАЛА В РЕЗУЛЬТАТІ?

Україні була нав’язана хибна модель енергонезалежності. Вірніше, була нав’язана дуже чітка модель енергозалежності. Замість збільшення власного видобутку, відбувалася закупівля газу в Європі у посередників, за рахунок чого завищувалася його ціна.

Комісійні посередникам складають в середньому 30-50 євро на кожному тис. куб. м., за одними джерелами, або 35-50 доларів виходячи з розрахунків різниці середньої ціни в Європі і Україні.

Для того, щоб зробити цей бізнес рентабельним, внутрішня ціна на газ в Україні для споживачів, як комерційних, так і громадян була піднята, приблизно, в 10 разів за останні роки.

Власний видобуток газу в Україні державною компанією Укргазвидобування знизився в порівнянні з 2014 роком: за офіційними даними «Нафтогазу» УГД в 2014 році видобувала 17,2 млрд кубометрів газу, в минулому році – 16,6.

http://www.naftogaz.com/www/3/nakwebru.nsf/0/74B2346ABA0CBC69C22570D80031A365

Кілька років тому глава «Нафтогазу» анонсував амбітну програму 20/20 яка передбачала збільшення видобутку газу до 2020 року до 20 млрд кубів на рік. У липні цього року в «Нафтогазі» визнали провал цієї програми. Між тим, як відомо, на її реалізацію було витрачено 40 млрд грн.

Іншими словами, вони вбили власний видобуток на догоду власним доходам.

Тому що, чим більше б добувала Україна, тим менше б був імпорт.

А чим менше був би імпорт, тим менше їм би вдалося поцупити на кожній тисячі кубометрів.

При чому збагачувались вони відразу в дві кишені:

В одну – від прокладок

В іншу – від премій

Згадайте Коболєва, який не посоромився отримати сотні мільйонів премії і мільйонну зарплату.

По мільйону за кожен день непосильної праці.

Так само, як і Прохоренко – глава Укргазвидобування, що не погребував мільйонною зарплатою.

Подивіться на слайд.

Як бачимо, чим більше ціна на тарифи для людей, тим більше зарплати і премії у топів Нафтогазу.

Керівництво Нафтогазу знахабніли настільки, що у відповідь на вимогу Рахункової палати дати доступ для проведення перевірки, відмовляло під різними приводами. Повторю: Нафтогаз не допускав до перевірки Рахункову палату України – вищий орган державного фінансового контролю. Про це неодноразово заявляв глава Рахункової палати Валерій Пацкан.

 

ЩО НЕОБХІДНО РОБИТИ?

Діяльність керівництва «Нафтогазу» і приватних імпортерів, за нашими оцінками, тягне на державну зраду: під ширмою енергонезалежності в країні збільшений імпорт російського газу і законсервований власний видобуток. У зв’язку з цим я подав заяву в СБУ про злочин за статтею КК №111.

Крім цього, ми разом з іншими депутатами ініціюємо парламентські слухання на тему тарифів на газ, збільшення власного видобутку і енергонезалежності в цілому.

Раніше ми зареєстрували з колегою Дубинським проект постанови про створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів міжнародної корупції вищих посадових осіб України. В рамках цієї комісії ми плануємо розглянути питання діяльності «Нафтогазу», імпорту газу і багато інших.

Нещодавно Президент України обговорював з главою Кабміну та іншими питання зниження ціни газу для населення.

Так ось. Рішення є: досить прибрати всі ці прокладки з ринку, що знімають свій прибуток на рівному місці. Таким чином мінімум відсотків на 30 можна буде зменшити ціну газу для українців.

Вже самі павуки в нафтогазовій банці звинувачують один одного в зраді і корупції, намагаючись пропетляти від відповідальності. Днями один з топ-чиновників Нафтогазу Юрій Вітренко, зізнався: підвищення ціни – розплата за корупцію і непрофесіоналізм.

За його словами, вартість синього палива регулярно зростає через низький рівень власного видобутку газу в Україні, некомпетентність та корупцію всередині компанії.

Супер! А як же мільйони премій і зарплат з кишень українців? Хто їх поверне?

Необхідно викорінити цю корупцію. Це дасть можливість, повторюся, знизити ціну на тарифи 30%.

І якщо у Кабміну не вийде, можна запросити до Президента Зеленського Порошенка, Коболєва, Амоса Хохштейна і Байдена і попросити знизити ціну на газ на 30%, обрізавши схему з прокладками і російським газом.

 

Тема 2: «29 мільйонів Пінчука на фонд кандидата в Президенти США Клінтон були вкрадені у України?»

Але перед тим, як приступити до другої теми, хочу звернути увагу на одну цікаву історію з життя Віктора Михайловича Пінчука.

Кілька днів тому до нас звернулися колеги! (Роблю акцент) Віктора Михайловича Пінчука по роботі в Дніпропетровському управлінні КДБ СРСР.

Поясню, чому я роблю акцент на слові «колеги».

Тому що вони прочитали, що співробітники Пінчука, зокрема, член Наглядової ради банку «КредитДніпро» Андерс Аслунд критикують КДБ і зводять наклеп на їхню думку на плідну співпрацю КДБ СРСР з активними громадянами, які в наслідку стали меценатами, філантропами і захисниками демократичних цінностей.

Зараз в руках я тримаю оригінал агентурної підписки КДБ, яка була написана власноруч Пінчуком.

У цій агентурній підписці Віктор Михайлович бере на себе зобов’язання служити Радянській Батьківщині і КДБ СРСР.

Згідно підписці, агентурний псевдонім Пінчука є «ВАЛЕРІЙ».

Я впевнений, не кожен з вас тримав в руках підписку агента КДБ, а тим більше олігарха, який фінансово утримує Хілларі Клінтон, на виведені з українських банків гроші. Я даю вам таку можливість.

Також колеги Віктора Михайловича відзначили, що його робота була дуже плідною в документальному плані і просили привітати його зі святом – Днем чекіста, який усі колишні співробітники КДБ, а також агентура, за традицією відзначають 20-го грудня.

Повертаємося до нашої другої темі. Як я вже сказав її головний герой – відомий український олігарх Віктор Пінчук.

Як повідомили нам журналісти-розслідувачі, в даний момент Пінчук закриває свої структури в Україні, в тому числі ліквідує Фонд Віктора Пінчука.

 

Ці дані підтверджують і ЗМІ.

Так, на початку грудня видання «Ліга» повідомила з посиланням на джерела в Нацбанку, що Пінчук має намір продати також і свій банк «Кредит Дніпро».

За всіма непрямими ознаками Віктор Пінчук збирається покинути Україну. Зараз він активно виводить активи і підчищає хвости.

https://finance.liga.net/bank/novosti/pinchuk-prodaet-bank-na-kredit-dnepr-pretenduet-yaroslavskiy

Але навіщо Пінчук влаштував «чорну п’ятницю» на своїх підприємствах і оперативно згортає бізнес?

Відповідь лежить в назві нашої прес-конференції. Міжнародна корупція.

Є всі підстави припускати – що це спроба замести корупційні сліди і спроба врятувати від міжнародного скандалу себе і що, найголовніше, американських топ-політиків.

Одним з фактів міжнародної корупції, за даними журналістів розслідувачів, може стати фінансування фондом Пінчука Фонду Хілларі Клінтон перед початком президентської кампанії 2016 року, вкраденими у українських громадян грошима.

Сума чимала – 29 мільйонів доларів на перемогу від представника демократичної партії США.

 

Хто про це знає в Україні?

Крім нас про це знають українські правоохоронці.

Вчора українські правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження. В рамках цього виробництва мною надані факти, які і має перевірити і встановити слідство.

Уточню: слідство має перевірити і встановити, яким чином фінансувалася діяльність Фонду Пінчука, який, серед інших проектів, зробив внесок розміром в 29 млн доларів до фонду Клінтон.

Встановлення цих фактів допоможе американській стороні провести власне розслідування і встановити походження грошей, отриманих Клінтон. Але це їхні справи.

Зараз я говорю про Україну, українців і вкрадені у них гроші.

Ми повинні знати скільки грошей було вкрадено, виведено, відмито і в результаті було витрачено на політиків США.

Саме зараз важливо провести це розслідування, поки не закриті відповідні структури і не заметені сліди. Пізніше це зробити буде значно складніше.

 

ЩО БУДЕ ОПРИЛЮДНЕНО СЬОГОДНІ

Сьогодні ми розкриємо велику фінансову схему пограбування України.

Ми оприлюднимо факти, які повинні ретельно перевірити і розслідувати українські слідчі.

ОТЖЕ.

СКІЛЬКИ Ж МІЛЬЙОНІВ ОЛІГАРХ ПІНЧУК ПОЖЕРТВУВАВ У ФОНД КЛІНТОН І ЩО ЦЕ ЗА ГРОШІ

У 2015 році фонд Віктора Пінчука перерахував до Фонду Хілларі Клінтон значну суму: за даними французьких журналістів – 29 млн доларів.

Журналісти-розслідувачі з Франції досить відомі своїми викриттями. Вони колись займалися розслідуваннями дій екс-президента Франції Саркозі і користуються авторитетом серед колег і в суспільстві.

Від 10 до 25 мільйонів Пінчука для Клінтон з 29 млн оприлюднених французькими журналістами, офіційно підтвердили і у самої Хілларі.

Ось офіційна виписка з її сайту:

Тепер давайте зрозуміємо походження цих щедрих пожертвувань від українського олігарха.

 

ЯК ЖЕ БУЛА ВЛАШТОВАНА ВСЯ СХЕМА

У квітні цього року незалежне французьке інтернет-видання, відоме своїми політичними розслідуваннями – Медіапарт, опублікувало матеріал.

Назва наступна: «Австрійський банк брав участь в схемах відмивання грошей в Україні».

https://blogs.mediapart.fr/matberg-kate/blog/150419/austrian-bank-was-involved-ukraine-s-money-laundering-schemes

У ньому автор, Кейт Матберг, зокрема стверджує:

Рішенням Печерського суду м.Києва від травня 2016 року підтверджено, що деякі українські кредитні організації використовували тіньові схеми для виведення коштів через кореспондентські рахунки австрійського Майнл Банк. Збиток від їх дій склав понад 800 млн доларів.
Серед банків, причетних до афери – «Кредит Дніпро», що належить Віктору Пінчуку і афілійований з ним «Дельта Банк». Опосередкованим акціонером двох банків і бенефіціаром “Кредит Дніпро” і “Дельта Банку” був Віктор Пінчук. І його частка в різні періоди з 11-го по 15-й рік змінювалася. Зокрема, «Дельта Банк» вивів на австрійський банк більш 87 млн ​​доларів.
Цим банкам надавалися кредити Нацбанком за рахунок коштів Міжнародного валютного фонду. Зокрема, «Кредит Дніпро» отримав 357 млн ​​грн стабілізаційного кредиту від НБУ, а «Дельта банк» – 5 млрд 110 млн грн.
Фонд Віктора Пінчука фінансується в тому числі через приватні офшорні компанії.
З 2012 року Фонд Пінчука перерахував до Фонду Клінтон, колишнього кандидата в Президенти США від Демократичної партії, 29 млн доларів.

В цілому, дуже цікавий набір фактів, який повинен викликати пильний інтерес українських правоохоронців. У той же час, стаття не містить посилання на джерела, що може поставити її під сумнів. Ми вирішили перевірити факти.

 

Отже, по викладеним пунктам.

Чи було рішення суду, де зазначено що банк Пінчука відмивав гроші через австрійський банк? Було.

Ми знайшли його!

В Єдиному державному реєстрі судових рішень дійсно зафіксована ухвала Печерського районного суду, в якому зафіксовано що ряд українських банків, в тому числі і «Кредит Дніпро» і «Дельта Банк», протягом 2011-2015 рр. виводили значні фінансові ресурси шляхом розміщення на кореспондентських рахунках в «Meinl Bank AG» (Австрійська Республіка).

Сума неповернених коштів з зазначених кореспондентських рахунків склала 746,5 млн доларів США і 59 млн євро – більш 800 млн доларів США в цілому.

Тобто, олігархи і корупційні банкіри, за даними суду, вивели з України понад 800 мільйонів доларів. І ці гроші українці більше ніколи не побачили.

Ось ця ухвала суду.

http://reyestr.court.gov.ua/Review/57877404

Журналісти-розслідувачі передали мені матеріали про листування між правоохоронцями Австрії та України по Meinl Bank. Цими матеріалами підтверджується, що в Австрії розслідувалася кримінальна справа по Meinl Bank. У свою чергу, в Україні розслідувалася справа по крадіжці грошей АТ «Дельта банк» в сумі понад 87 млн 294 тис. доларів.

До речі, австрійський банк, через який у наших громадян вкрали мільйони доларів, був закритий європейським Центробанком.

Ось слайд, де вказано, що рішенням від 14 листопада, тобто місяць тому, цього року Європейський центральний банк відкликав ліцензію у австрійського приватного банку Anglo Austrian AAB Bank AG (раніше відомий як Meinl Bank AG), який використовувався для виводу в офшори сотень мільйонів доларів з проблемних українських банків.

https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/2821500-ecb-zabral-licenziu-u-meinl-bank-cerez-kotoryj-otmyvalis-dengi-iz-ukrainy.html

А чому, власне, ми припускаємо, що виведені з українського банку олігарха через австрійську прокладку на офшори, а звідти на фонд олігарха, а звідти на фонд Хілларі гроші були нечесно вкрадені?

ЩЕ РАЗ!

За наявними даними, які повинні розслідувати і остаточно підтвердити слідчі:

Вкрадені.

І відправлені.

На фонд Хілларі Клінтон мільйони олігарха.

Це в тому числі частина грошей, узятих Україною у Міжнародного валютного Фонду в борг.

Чому ми так вважаємо:

11 березня 2015 року Україна досягла угоду з Міжнародним валютним фондом про нову чотирирічну програму розширеного фінансування на 17,5 млрд доларів США. У цьому ж місяці Україна отримала перший транш у розмірі 5 млрд доларів США.

І за дивним (в лапках) збігом обставин саме в березні 2015 року банк Пінчука «Кредит Дніпро» отримав стабілізаційний кредит в розмірі 357 млн ​​грн.

Ось на слайді витяг з архіву.

https://old.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=15638197&cat_id=55838

Стосовно «Дельта Банку» Нацбанк був значно щедрішим: на початку 2014 року надав банку кредити на підтримку ліквідності в сумі 4 млрд 150 млн грн, а у вересні 2014 року – стабілізаційний кредит 960 млн грн. В цілому тільки за цими двома кредитами – 5 млрд 110 млн, як про це писало французьке видання.

А тепер, коли ми прийшли до вихідної точки, відновимо всю схему ще раз:

Перше. МВФ позичає Україні гроші в 2015 році.

Друге. У цьому ж році «Кредит Дніпро» Віктора Пінчука отримує 357 млн ​​грн стабілізаційного кредиту від НБУ за рахунок коштів Міжнародного валютного фонду. «Дельта банк» отримує сумарно кредити 5 млрд 110 млн грн.

Третє. Ці гроші банки виводять через австрійський Майнл Банк на офшори, а звідти на фонд Пінчука. Афера з виведенням коштів підтверджується рішенням Печерського суду від травня 2016 року. В цілому збиток від цієї афери, в якій були замішані й інші банки, на думку суду, склав більше 800 млн доларів.

Четверте. Фонд Пінчука перераховує до Фонду Клінтон, майбутнього кандидата в Президенти США від Демократичної партії, 29 млн доларів.

П’яте. За фактом цієї великої схеми міжнародної корупції МВС зареєстрована відповідна кримінальне провадження.

Ми зараз знаходимося в цій точці.

Тепер слово за правоохоронцями.

 

Що вже було зроблено мною, крім звернення в МВС:

Мною направлено офіційний лист на сенаторів, а також на пана Джуліані, який підтверджував свою готовність у сприянні розслідування фактів міжнародної корупції і залученню журналістів-розслідувачів до даних робіт. В офіційному листі викладені відомі факти щодо джерел фінансування Фонду Клінтон, зокрема – грошей, що надійшли з фонду українського олігарха Віктора Пінчука.

Крім цього, питання міжнародної корупції – це предмет діяльності Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів міжнародної корупції вищих посадових осіб України.

Також ця справа підтверджує необхідність створення міжнародної групи «Стоп корупція. Друзі України», куди крім представників американського Конгресу і Сенату, можуть увійти експерти, журналісти-розслідувачі та інші компетентні особи.

Ще раз повторю свою позицію: Україна повинна максимально повно розслідувати факти міжнародної корупції, в якій замішані олігархи, чиновники і політики не тільки України, але і США.

Тільки так ми можемо відновити стратегічні відносини двох партнерів України і Америки.