Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

«НОВІ ФАКТИ ПРО МІЖНАРОДНУ КОРУПЦІЮ, БУРІСМУ І СХЕМИ ДОВЕДЕННЯ УКРАЇНИ ДО БАНКРУТСТВА»

Сьогоднішня прес-конференція присвячена одній великій резонансній справі, в якій замішані високопосадовці України і США, дипломати, силовики, лобістські компанії, Бурісма і Байден, Янукович і його родина, Гонтарева і Порошенко.
 • 21.11.2019
2019

Сьогоднішня прес-конференція присвячена одній великій резонансній справі, в якій замішані високопосадовці України і США, дипломати, силовики, лобістські компанії, Бурісма і Байден, Янукович і його родина, Гонтарева і Порошенко.

Ми оприлюднили факти, які свідчать про головне:

 

УКРАЇНУ ПЛАНУЮТЬ ДОВЕСТИ ДО БАНКРУТСТВА ДО 2021 РОКУ.

Схема банкрутства, яку ми сьогодні оприлюднимо дуже показова: створена сім’єю Януковича, вона діяла при Порошенко і продовжує діяти і сьогодні – напередодні шостої річниці подій на Майдані.

 

ЩО КОНКРЕТНО СЬОГОДНІ БУДЕ ОПРИЛЮДНЕНО:

Перше. Будуть оприлюднені нові документи, які доводять причетність вищих посадових осіб України та США до міжнародної корупції.

Друге. Будуть опубліковані докази: як американський інвестфонд, близький до однієї з партій США, допоміг відмити сім’ї Януковича 7,4 мільярда доларів і загнав Україну в борги.

Третє. Будуть оприлюднені факти, згідно з якими син екс віце-президента США Джо Байдена, Хантер Роберт Байден з партнерами отримали не просто 16,5 млн від Бурісми, а вкрадені в України 16,5 млн. доларів.

І головне: буде детально показана схема можливого доведення України до банкрутства.

Навіщо ми оприлюднимо ці факти? Причини дві:

 • Ми хочемо запобігти можливості банкрутства країни
 • Ми хочемо відновити добрі стратегічні відносини з нашими партнерами – США.

 

ЩО, ПО СУТІ, ВІДБУВАЄТЬСЯ?

За нашими оцінками Україна збанкрутує до кінця 2020 року, максимум – в 2021. Нас ведуть до дефолту.

Ця схема почала працювати за Януковича. Її продовжив Петро Порошенко. І зараз, судячи з бюджету-2020 року, вона також буде працювати.

Якщо коротко, принцип її роботи такий: за сприяння американських фондів легалізуються кошти, вимиті з країни, і вкладаються в облігації зовнішньої державної позики. Під хороший відсоток – 6-8 в валюті і 15-17% в гривні.

І ці зобов’язання ростуть загрозливими темпами.

Після шести років з моменту втечі Януковича і подій на Майдані вони не тільки не зникли, а й обросли новими учасниками.

 

У ЧОМУ Ж ПОЛЯГАЄ ЗАГРОЗА БАНКРУТСТВА КРАЇНИ?

Минулого тижня від журналістів-розслідувачів ми отримали нові матеріали з розслідування міжнародної корупції та участі в ній українських посадових осіб.

 

Минулого тижня 14 листопада, непомітно для ЗМІ, ГПУ оголосила нову підозра скандально відомому власнику Бурісми екс-міністру екології Злочевському.

Нам цей документ потрапив від журналістів-розслідувачів.

Чому він дуже важливий?

Перше. Документ ГПУ ще раз підтверджує раніше оприлюднені мною дані про Бурізму і міжнародну корупцію.

Друге. У документі є важлива деталь. Згідно з підозрою Злочевського від ГПУ, Байден і партнери отримали свої 16,5 млн доларів за послуги в рамках роботи Бурісми. Але яке походження цих коштів?

За даними слідчих, це відмиті гроші, отримані злочинним шляхом.

Син віце-президента США Джо Байдена винагороджувався за свої послуги цитую:

«Отриманими злочинним шляхом, відмитим грошима».

Байден отримував гроші, джерелом яких є не успішна діяльність Бурісми, не геніальні бізнес-ходи або рекомендації. Це гроші громадян України. Вони були отримані злочинним шляхом. Так вважають в ГПУ.

На цьому історія тільки починається.

 

ЗЛОЧЕВСЬКИЙ, БУРІСМА і БАЙДЕН ВИЯВИЛИСЯ МІСТКОМ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА США В ПРОЦЕСІ БАНКРУТСТВА НАШОЇ КРАЇНИ.

За даними слідства, Злочевський був прямо причетний до виведення коштів «Сім’єю Януковича» (або «злочинної організації Януковича», як вона фігурує в матеріалах).

Через три компанії на території Латвії вони відмивали гроші Януковича.

Крім цього, Злочевський брав участь в незаконному виведенні коштів з належного злочинної організації Януковича «Реал Банку». Щоб не витрачати час, докладніше ми про це пізніше розповімо.

Легалізація 1,5 млрд дол. Через ОВДП, що підтверджується вироком Краматорського суду.

28 березня 2017 року Краматорський міський суд Донецької області конфіскував на користь України 1,5 млрд доларів з рахунків компаній, підконтрольних ОЗГ Януковича.

Йшлося про фінансові засоби і цінні папери, які перебували в Україні. Істотну частку в конфіскованому майні склали облігації внутрішньої державної позики. Рішення суду в січні 2018 опублікував телеканал «Аль-Джазіра».

Компанія Валерії Гонтаревої «ICU» (ТОВ «Інвестиційний капітал України») і при владі ОЗУ Януковича, і при владі групи Порошенко, на думку журналістів-розслідувачів, була придворною компанією, яка використовуючи різні фінансові інструменти, в т.ч. ОВДП, Фонди, скупку під конкретних клієнтів, реалізовувала відмивання корупційного кешу, отримуючи за це великий прибуток.

У вироку суду неодноразово згадується ТОВ «Інвестиційний капітал України» Гонтаревої, яка виступала брокером при придбанні облігацій внутрішньої державної позики різними компаніями, підконтрольними ОЗУ Януковича. Нагадаю, що компанією керувала Гонтарева, яка продовжила свою роботу при Президентові Порошенку вже в новому статусі.

Для прикладу наведу лише одну сторінку з вироку, опублікованого «Аль Джазірою».

https://assets.documentcloud.org/documents/4345962/SEIZURE-ORDER-FROM-UKRAINE-COURT-UKR.pdf

Як бачимо, ОЗУ Януковича дуже серйозно ставилася до облігацій внутрішньої державної позики. І розглядала їх як інструмент для відмивання і вкладення вкраденого.

Але півтора мільярда це тільки мала частина.

 

Участь великого інвестфонду FTI в легалізації 7,4 млрд дол. “Сім’ї Януковича»

Не менш серйозну увагу ОЗУ Януковича приділяла облігаціями зовнішньої державної позики. І тут починає найцікавіше.

Згідно підозри, яку я вже згадував, «сім’ї» Януковича інкримінують, зокрема, легалізацію (відмивання) доходу, отриманого злочинним шляхом, через інвестиційний фонд Franklin Templeton Investments операцій купівлі облігацій зовнішньої державної позики загальною вартістю 7,4 млрд доларів США.

Для чого американський інвестфонд був потрібен ОЗУ Януковича?

Чим цей фонд був цінний для екс-президента?

У вигляді фонду ОЗУ Януковича отримували покровителя в США, пов’язаного з владою (про це нижче) і можливість легалізувати вкрадені в українців гроші в зарубіжних юрисдикціях, в тому числі і в США.

Franklin Templeton Investments є однією з найбільших інвестиційних компаній в світі, з активами під управлінням, що перевищують 780 млрд доларів, і більш ніж 21 мільйоном портфелів клієнтів. У його структуру входить більше 200 інвестфондів в різних країнах світу.

Син засновника Templeton’а – Джон Темплетон молодший (John Templeton Jr.) був одним з великих донорів виборчої кампанії Президента Обами. Що було важливо для ОЗУ Януковича.

Ще один персонаж, що має відношення до фонду – Томас Донілон (Thomas Donilon). Керуючий BlackRock Investment Institute, акціонера Franklin Templeton Investments, маючого найбільшу долю у фонді. Примітно, що раніше він був радником Обами з національної безпеки.

Кількома роками пізніше після описуваних подій він входив в Спеціальний комітет кредиторів, який вів переговори з Україною щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Це так званий ганебний договір Яресько.

Чиї гроші вкладав фонд, «інвестуючи» в Україні? За даними слідства це були гроші, злочинно отримані сім’єю Януковича. На це, зокрема, вказує період активності фонду – 2013-2014 рр.

Спілкування з фондом проходило через членів “сім’ї” Януковича.

Ось ми бачимо, як члени “сім’ї” Януковича 15 січня 2013 року відвідали з чотириденним візитом США. Метою поїздки економічного блоку уряду було налагодження роботи з потенційними інвесторами. Зокрема відомо, що вони зустрілися Майклом Хесенстабом (Michael Hasenstab) – керуючим Franklin Templeton Investments.

В цілому, ЗМІ писали, що Franklin Templeton Investments сконцентрували в своїх руках 7,6 млрд дол. боргу України за 2013-2014 рр. – як бачимо, цифра близька до 7,4 млрд дол., що фігурує в підозрі Генпрокуратури.

Тобто, ОЗУ Януковича, за даними слідчих, здобули злочинним шляхом 7,4 млрд доларів! І відмили їх через інвестфонд близький до деяких представників демократичної партії США у вигляді облігацій зовнішньої державної позики!

До речі, цим фактом зацікавилися американські правоохоронці.

У квітні 2014 року в Україну приїжджали представники ФБР і Мін’юсту США з метою знайти інформацію по виведеним з України фінансам.

Але після отримання інформації тут, будь-які спроби подальшого розслідування американських правоохоронців закінчувалися, як тільки вони поверталися на Капітолійські  пагорби.

Пізніше цими питаннями намагалися займатися Шокін і Луценко. І коли колишній посол США в Україні Марі Йованович заявляє в Конгресі США, що вона не знала, навіщо Луценко збирався їхати до Вашингтона, вона надавала завідомо неправдиву інформацію будучи під присягою.

Ось підтвердження того, що вона не могла не знати про факти міжнародної корупції.

Ось документ, де йде виразне пояснення, чого хотів Луценко. Так само того ж раніше хотів і Шокін.

Це запит ГПУ на посольство США, в якому йдеться про підозру крадіжки і відмивання 20 мільярдів.

 

Цитую:

«Шановний Аташе з правових питань, Генеральною прокуратурою України проводиться розслідування кримінальної справи щодо факту створення в лютому 2010 року четвертим президентом України Януковичем В. Ф. організованої злочинної групи з метою здійснення злочинних дій з 2010 року до теперішнього часу на території України та інших країн.

У ході нашого розслідування було доведено, що вище зазначене злочинне угрупування, яке діяло на території України з 2010 до 2014 року, вивело фінансові ресурси на суму більше 20 млрд дол. США, включаючи бюджетні кошти України

Основним джерелом виведення коштів був український бюджет і ми зараз знаходимося у процесі збору всіх необхідних даних щодо задіяних сторін, банків та юридичних осіб, та теперішнього місцезнаходження зазначених інвестицій, зокрема, тих, які були реалізовані за допомогою Франклін Темплетон Івестментс».

 

Тобто Йованович збрехала під присягою: в реальності вона добре володіла всією ситуацією.

І ще одне по спецконфіскаціі 1,5 млрд доларів за рішенням Крематорского суду. Цій спецконфіскації заважало керівництвоНАБУ, яке зареєструвало ряд кримінальних проваджень проти працівників Генпрокуратури і самого факту спецконфіскації.

Про роль НАБУ і злив його керівництвом секретної інформації посольству США а також повної підконтрольності НАБУ окремим представникам дипмісії США я говорив на прес-конференції 9 жовтня., Генпрокурор Рябошапка підтвердив цю інформацію своєю відповіддю від імені ГПУ, а глава САП Холодницький навіть зареєстрував кримінальне провадження.

Також посол Марі Йованович повинна пояснити той факт, чому вона фактично своїми діями кришувала міжнародну корупцію і чому Шокіна і тривалий час Луценко не пускали в США.

 

ТЕПЕР ПРО ТЕ, ЯК ЗА ДОПОМОГОЮ СФОРМОВАНИХ БОРГІВ УКРАЇНУ ПІДВОДЯТЬ ДО БАНКРУТСТВА.

У серпні 2015 року Україна уклала угоду зі Спеціальним комітетом кредиторів про реструктуризацію зовнішнього боргу. Нагадаю ключові пункти угоди.

Угода передбачала зменшення суверенного і гарантованого державою боргу на 20% – на $ 3.6 млрд.

Натомість був застосований Інструмент відновлення вартості (VRI): Україна випустила нові цінні папери, прив’язані до показників зростання ВВП.

 

Застосування VRI передбачає:

 • При зростанні ВВП від 3% до 4% в рік, кредитори отримають 15% на суму перевищення 3% ВВП.
 • При зростанні економіки України понад 4% на рік, кредитори отримають 40% вартості від кожного відсотка, що перевищує такий ріст.

Таким чином, Україна опинилася в ситуації, коли зростання економіки призведе до збільшення виплат по боргу. Так званий податок на розвиток.

Чим більше ми будемо заробляти, тим більше будемо платити. Тільки питання кому: Порошенко? Януковичу? Темплтон? Демократам.

 

ЩО ВИХОДИТЬ?

 1. У УКРАЇНЦІВ НА ВИЩУ ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ ВКРАЛИ МІЛЬЯРДИ
 2. ВКРАДЕНІ У НАС ГРОШІ ВІДМИЛИ І ПОТІМ ЛЕГАЛІЗУВАЛИ ЧЕРЕЗ АМЕРИКАНСЬКИЙ ІНВЕСТФОНД
 3. ЗА ДОПОМОГОЮ ПОСЛІВ, ДИПЛОМАТІВ І ЧИНОВНИКІВ ВИЩОГО РАНГУ УКРАЇНИ І США ЦІ СХЕМИ ПРИКРИВАЛИСЬ
 4. ВКРАДЕНІ І ВІДМИТІ ГРОШІ ПОВЕРНУЛИСЯ В УКРАЇНУ ЯК БОРГ
 5. ВЛАДА ПОГОДИЛАСЯ З ПОДАТКОМ НА РОЗВИТОК, ЩОБ БУЛО ЩЕ СКЛАДНІШЕ ВІДДАВАТИ БОРГ
 6. І ЦЕЙ БОРГ ЗРОСТАЄ ЩОРОКУ, ЗАГРОЖУЮЧИ КРАЇНІ БАНКРУТСТВОМ

 

Ось дані по зовнішньому боргу України

 

Подивіться на 2014 рік, коли почали працювати схеми Януковича і 2019 рік.

Ми вже платимо майже половину з доходів державного бюджету.

Уряд штучно скорочує державний борг за рахунок зниження курсу долара. У гривні борг падає. Цей так. Але реальний борг в доларі зростає.

Влада продовжує гратися з облігаціями внутрішньої і зовнішньої державної позики.

Тільки за 9 місяців цього року, за офіційними даними Міністерства фінансів, борг за внутрішніми облігаціями зріс майже на 7 млрд доларів – з 27,4 до 34,2 млрд.

Схеми банкрутства країни працювала при Януковичі і Порошенку. Ці схеми продовжують працювати і зараз. На наступний рік збільшили випуск в 8 разів ОВДП – під 15-17% у гривні і 6-8% у валюті. Таких ставок немає ні в одній країні світу – це розкрадання країни.

Ми хочемо, щоб завдяки сьогоднішній прес-конференції Володимир Зеленський побачив ситуацію, в яку заводять державу Україну, і визначився, чи хоче він бачити Україну-банкрутом.

 

НАВІЩО І КОМУ ПОТРІБЕН ДЕФОЛТ УКРАЇНИ?

Збанкрутіла країна дешевше коштує. Готують України до продажу ГТС, землі, підприємств і т.п. Все, що коштувало 8 млрд грн буде коштувати 8 млн грн або 8 грн. І навіть цих грошей ми не побачимо – віддамо за рахунок погашення боргів.

Зацікавлені особи з американської сторони активно використовують можливості.

З одного боку, вони допомагають нашим можновладцям розкрадати країну. А з іншого боку – підживлюють чиновників в органах влади.

Ще в 2017 році Рахункова палата оприлюднила звіт, згідно з яким:

У 2015 році в Україні діяло 440 проектів міжнародної технічної допомоги на суму 5,2 млрд дол.
У 2017-му році таких проектів було 390 на суму 5,3 млрд дол.
Найголовніше: згідно зі звітом, результативність реалізації цих проектів і ефективність використання отриманих коштів уповноваженими держорганами не оцінюється.

Мільярди грошей американських платників податків витрачаються нераціонально, непрозоро і неефективно.

Сотні тисяч доларів міжнародної допомоги були спрямовані на реорганізацію Генпрокуратури.

У ГПУ придумали план освоєння цієї допомоги.

 

Але як вони були витрачені?

Сотні тисяч доларів на фуршети, банкети, готелі і так далі.

Ось і вся робота.

 

Що необхідно зробити, щоб не допустити дефолту?

Перше. Проголосувати тимчасову слідчу коміссію з розслідування фактів міжнародної корупції вищих посадових осіб України, яка повинна дати відповідь за фактами доведення України до банкрутства. Ми вимагаємо з вівторка наступного тижня поставити питання про створення ТСК на голосування.

Фінальний слайд.

Друге. Об’єднати зусилля двох країн України і США, по встановленню фактів корупції і відмивання грошей, за участю громадян США і України, наділених грошима і владою. Президент Зеленський повинен зняти слухавку набрати Трампа попросити допомоги і взаємодіяти в боротьбі з корупцією і летіти до Вашингтона. Питання боротьби з міжнародною корупцією в Україні за участю громадян, бізнесменів і чиновників США повинно стати ключовим під час зустрічі двох Президентів.

Третє. За підсумками зустрічі вибудувати взаємодію українських слідчих органів і Мін’юсту США. Також спільно отримати наступну інформацію:

 • Організатори випуску облігацій (лід менеджер або ко-лід менеджер) повинні видати списки, хто з Фондів підписувався на емісію кожного випуску облігацій, а Фонди повинні розкрити за певними критеріями клієнтів і бенефіціарів, для кого вони робили конкретну покупку.
 • Встановити компанії, у яких портфель українських ОВДП і боргових паперів більше 50%.
  Встановити за допомогою Мін’юсту США, хто ці люди, хто вкладав в Україну гроші з 2013 по 2017 рік.
 • На кого конкретно компанія Темплтон робила аллокації українських цінних паперів: необхідно перевірити ці компанії на предмет походження коштів.
 • Допитати керівництво інвестиційних фондів – зокрема Майкла Хесенстаба і Томаса Донілона про контакти з українськими посадовими особами і подробиці ділової активності в Україні в 2013-2015 рр.

Україна – не держава-банкрут. У нас є ресурси і можливості. Нам необхідно повернути виведені гроші і перекрити схеми з виведення грошей з бюджету. Демонтаж Української державності можна не допустити. Потрібно діяти.