Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Нові санкції РНБО: «Burisma» і «KROLL». За що давали рекордний в історії Європи хабар

Нові санкції РНБО: «Burisma» і «KROLL». За що давали рекордний в історії Європи хабар.
  • 08.04.2021
  • Telegram-канал Андрія Деркача
2021

Деякі українці – найвпливовіші в світі люди.

Чому?

Тому що один з наших громадян зміг дозволити собі найняти:

  • сина екс-віце-президента, а сьогодні Президента США Байдена в якості політичного «даху»;
    брата британського екс-прем’єра Кемерона в якості адвоката,
    а Генеральну прокуратуру України (часів В. Каськів) в якості захисту і відмазки від в’язниці.

А ще безтурботно вертіти на одному місці британське Бюро по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах і на тому ж місці крутити всіх серів з центрального Британського суду. При цьому роздавати рекордні в історії Європи хабарі і не сісти за них.

Це історія на мільярд, головний антигерой в якій зараз знову може вийти переможцем, а українці, традиційно – щедрими платниками.

 

У чому суть історії на мільярд

Журналісти-розслідувачі передали мені документи, що проливають світло на історію хабара НАБУ від представників компанії Burisma, за закриття кримінальної справи на Миколу Злочевського.

Хабар, нагадаю, становив 6 мільйонів доларів, яку представник Злочевського Кіча в травні 2020 року власноруч приніс «набушникам» у великій картатій сумці.

Отримані мною документи показують, як правоохоронна система України, наскрізь просочена корупцією, допомогла вкрасти сотні мільйонів гривень українських громадян, при цьому зіпсувавши в 2014 році відносини України з правоохоронцями Великобританії на кілька років.

Отже, в 2013 році в українців вкрали 800 мільйонів гривень. Як? НБУ незаконно видав рефінанс «РеалБанк» Курченко для оплати Злочевському за Херсонську нафтоперевалку. Людина Злочевського Кіча через нехитрі схеми вивів ці гроші на кіпрський офшор. А потім, щоб відбілити їх, звернувся в британський «BNP Paribas» і поклав кошти на рахунки «Burisma».

Британці, які звикли перевіряти походження коштів, напружилися і задали питання, звідки у міністра такі гроші? Грошей, нагадаю, було 35 млн доларів.

Так як деяких наших міністрів в цивілізованому світі вважають середньовічними лубковими корупціонерами, то віри їм там немає. Це знали у Злочевського і тому найняли для відбілювання та створення легенди походження грошей всесвітньо відому контору «KROLL Assocated UK LTD». За це «KROLL» через податкові «помийки» отримала від Burisma більше 300 тис. доларів.

Нагадаю «KROLL Associates UK LTD» – одна з великих компаній, що спеціалізується на оцінці ризиків, проведенні корпоративних розслідувань і забезпечення безпеки, що має власні воєнізовані підрозділи і підрядників для «вирішення» питань поза юридичною площиною.

Компанія за гроші Злочевського виступила гарантом «чистоти» вкрадених 35 млн доларів і переконала британський банк, розмістити кошти хоча б на короткострокових рахунках. Мовляв, гроші відлежаться недовго і чистими виведуться.

Все б ок, але таку суму не могли не помітити британські антикорупційні органи.

Спочатку 2014 року Бюро по боротьбі з шахрайством в особливо великих розмірах Сполученого Королівства Великобританії ( «Serious Fraud Office») побачило корупційну складову в походженні коштів Burisma і Злочевського, і звернулося до суду. Британський суд погодився з колегами і заблокував рахунки Burisma.

Як з’ясувалося, ці 35 мільйонів якраз і є вкраденими в 2013 році за допомогою НБУ кошти. Саме з них Кіча в травні 2020 року носив хабар в 6 млн у.о. і зараз має постати перед судом. Привіт екс-генпрокурору Рябошапці, який заявляв, що справи по Burisma не існує.

За ідеєю кошти повинні були повернутися в бюджет України. Щоб розслідувати справу, британські правоохоронці звернулися до нашої Генпрокуратурі, до заступника голови ГПУ по міжнародці Каська, який раніше працював в адвокатському об’єднанні і обслуговував інтереси Курченко. І тут почалося.

ГПУ включила динамо і просто «мороз» на запити британців. Більш того, ГПУ відповідала, що Злочевський кришталево чиста людина, а наші правоохоронці взагалі не розуміють, звідки таке підозріле ставлення до українських міністрів.

Британці продовжували слати запити. Наші продовжували морозитися. В результаті британці не витримали і написали в ГПУ лист, в якому повідомили, що британський суд зняв арешт з рахунків Burisma, тому що в Лондонському суді А. Кіча та запрошений свідок дали неправдиві свідчення про джерело походження грошей М. Злочевського, KROLL в цей момент продовжував обслуговувати інтереси Burisma, а українська сторона не надала жодних документів на запит британської сторони.

До слова, своїм адвокатом у справі на 35 млн доларів США Burisma найняла Александра Кемерона, брата на той момент Прем’єр-міністра Британії Девіда Кемерона. Burisma в суді захистили. KROLL і Кемерон завдання вирішили. Гроші вивели.

Ось цитата з листа представника британського Бюро по боротьбі з шахрайством на адресу представника відділу повернення активів Генпрокуратури України:

«Суд Великобританії буде знати про те, що в минулому Генеральна прокуратура України ухилялася від надання Бюро підтвердження основної інформації, в той час, коли представникам пана Злочевського, відповіді надавалися миттєво. На лист законного представника Злочевського відповідь була дана на наступний день після одержання листа.

На міжнародний запит від Великої Британії відповіли через сім днів, після отримання запиту. Генеральна прокуратура розуміла терміновість запиту, що було надзвичайно важливим в підтвердженні подальшого арешту Злочевського в Великобританії ».

 

Що в підсумку?

35 млн, вкрадених у українців засобів, з Британії представники Злочевського вивели. ГПУ віддячили. І компанії KROLL теж віддячили. Оплачувала Burisma. З тих же рахунків, з яких платила зарплату Байденом. Ще маємо найбільший хабар налом задокументований у Європі – 6 млн за закриття справи в якому описана вся вищевказана історія і якого, за словами соросьонка Рябошапки, не існує.

Що ми, громадяни України, і я як народний депутат України, вимагаю від РНБО?
З огляду на те, що Радою національної безпеки і оборони України розпочато процедуру введення санкцій проти компаній, які здійснюють свою діяльність в газо- нафтовидобувній сфері, в тому числі і тих, які належали екс-президенту України Віктору Януковичу, пропоную:

Ввести санкції проти іноземних газодобувних компаній, які використовують засоби отримані за рахунок видобутку надр – власності Народу України, не в інтересах суспільства, як передбачено ст. 13 Конституції України, а у власних міжнародних корупційних схемах.

Оскільки РНБО сьогодні по-своєму трактує Конституцію і закони, скасовуючи судову систему, пропонуємо для більш ефективного і правдивого вирішення питання по переділу власності включити до списку санкцій компанію колишнього міністра екології М. Злочевського – Burisma, СЕО компанії Burisma – громадянина РФ В. Пожарського, а також «KROLL Associates UK LTD», що обслуговує їх компанію.

Або слабо?

 

Звернення до Національного банку України, Служби безпеки України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України.