Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Новий рейс

Придбаний вскладчину автобус з Княжичів зробив свій перший рейс до Глухова через Ямпіль.
  • 31.07.2018
  • газета "Неделя"
2018

Придбаний вскладчину автобус з Княжичів зробив свій перший рейс до Глухова через Ямпіль.

У понеділок, 30 серпня, до автостанції «Глухів» вперше прибув автобус із села Княжичі Ямпільського району.

«Ми так не раділи, мабуть, як Гагарін у космос полетів, як цьому автобусу. Ми як з полону вирвались! Уявіть собі, що більше двох років ми із села не могли виїхати до Ямполя, наймали таксі, як кому припече», – не приховує радості 45-річна Валентина, яка скористалась можливістю і приїхала до сестри у Глухів.

Сільський голова Княжичів Сергій Кузьменко супроводжував водія та пасажирів у першому рейсі особисто. Каже, з їх села сіло семеро пасажирів, по дорозі від Свеси до Ямполя назбирався уже повний автобус – 28 чоловік, частина підсіли по дорозі до Глухова. Біло-блакитний «Еталон» придбали ще у квітні за спільні кошти з держбюджету на соцеконом розвиток, частково долучилась Ямпільська райрада, Княжичі та Микитівка. Проте три місяці автобус стояв, як виявилося, узаконити рейс не так і просто.

– Ці місяці нам знадобилося, щоб створити комунальне підприємство, оформити ліцензію, поставити автобус на облік, зробити карту маршруту та інші необхідні документи. Для цього нам навіть довелося найняти юридичну фірму, яка нас консультувала, бо тільки документи на видачу ліцензії переробляли разів з п’ять, – ділиться Сергій Кузьменко. – Але це все були приємні клопоти. Головне, що тепер люди зможуть доїхати до райцентру, а студенти, приміром, і на навчання у Глухів. Ми старалися підлаштувати час так, щоб було зручно виїхати на Харків, на Суми, на Шостку. Ми завдячуємо народному депутатові Андрію Деркачу, за його підтримки нам вдалося втілити цей план у життя, спільними зусиллями вирватися із транспортної блокади, у якій опинились.

Нагадаємо, цей рейс був довгоочікуваним для місцевих жителів. Адже через погане дорожнє покриття усі перевізники відмовилися пускати свої машини до Княжичів, кажуть, затрат на ремонти було більше, ніж прибутку. Як розповідає Сергій Кузьменко, два роки жителі села були просто відрізані від світу. Спочатку ходив автобус Княжичі–Шостка, тоді напівлегальна маршрутка до Ямполя, а потім транспорт узагалі перестав їздити. Хоч дороги трішки підлатали, бажаючих вийти на маршрут все одно не було. Залишалась альтернатива купити власний автобус. З такою неймовірною ідеєю звернулись до народного депутата від округу Андрія Деркача, щоб він посприяв у виділенні коштів із державного бюджету. У квітні 2018 року, після довгого процесу узгоджень і торгів на Прозоро, автобус прибув у Княжичі. Його вартість 1,3 млн грн, 890 тисяч з яких прийшли від держави на соцекономрозвиток.

Рейс заплановано щоденно, окрім вівторка. З Княжичів автобус виїжджає о 6:15, а зворотній рейс з Глухова – о 14:00.