Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Попрощались з навчанням

  • 31.05.2017
  • газета "Неделя"
2017

Востаннє шкільний дзвоник пролунав для 102 учнів Глухова, 31 – району, 11– Шалигинської та 12 – Березівської громад

Батьки, ваш вихід!

Прощалися з друзями та наставниками не лише школярі. Свої перші бальні вечори відсвяткували і випускники дитячих садочків. Зачіски, гарні сукні, метелики, костюми, а ще камери та фотографи – як у дорослих. Не лишився поза увагою ролик в Інтернеті танцювального подарунку батьків з дошкільного закладу «Ромашка». Мами й тата привітали своїх малят, станцювавши під попурі з відомих пісень. Ламбада, танок маленьких каченят у виконанні дорослих стали справжнім сюрпризом. Постановку допомогла зробити музкерівник. До речі, батькам довелося ходити на репетиції, перш ніж танцювальний шедевр побачили їх малюки.

– Було цікаво та весело, ми старались показати нашим діткам, як їх любимо, – ділиться враженнями голова батьківського комітету Аліна Шведун.

Подарували лавку

Білі банти,фартушки, шкільна форма ще радянського зразка – цього року одинадцятикласники у Глухові вирішили поки кардинально не змінювати старих звичок. А от серед інших учнів спостерігається цікаве явище вибору святкового одягу: хто вдягає вишиванки, а хто білі блузки і сорочки. На шкільних лінійках – людно, багато батьків, гостей. Та розслаблятися юнакам та юначкам ще зарано – попереду тести, вступ до вишів. Випускні вечори, на відміну від минулого року, вирішили відгуляти уже після ЗНО – 24 червня. Лише за його результатами можна буде точно сказати, скільки золотих та срібних медалістів цього року, поки претендентами на золото є 12 учнів, на срібло – 1.

Уже традицією для глухівських випускників стало дарувати рідному місту лавку. Презентували її одинадцятикласники усіх шкіл у міському парку відпочинку.

Гроші за навчання

У селі Уланове в 11 класі вчилось тільки дві дівчини: місцева Ольга Скрипченко і переселенка з прифронтової Горлівки Альона Козакова. Всього в школі здобувають знання 45 учнів. Мало? Такі реалії… Втім, свято останнього дзвоника традиційно збирає біля школи (яка давно стала навчально-виховним комплексом, об’єднавшись із дитячим садком) і педагогів, і учнів з батьками, і керівників села та місцевого агропідприємства. Весняними ірисами, бузком та конваліями прикрашено шкільний ґанок.

– У вас дуже гарна школа, і ви будете за нею сумувати, коли прийде час розлучатись. Нехай всіх вас оберігає Господь, – звернувся до дітей народний депутат Андрій Деркач. Він підкреслив, що стоїть на позиції абсолютного неприйняття поспішного закриття шкіл у селах. Навпаки, буде намагатись підтримувати їх, наприклад, в Улановому час думати про заміну вікон. Також він пообіцяв до 1 вересня передати у школу інтерактивну дошку, щоб сільські діти освоювали новітні технології і могли конкурувати з ровесниками.

Цікаво, що в Улановому вигідно добре вчитись. Так, прямо на лінійці премії від ПП «Аграрні інвестиції» отримали троє учнів, серед них – зірка місцевої школи Анна Ященко. Дівчина має чесно зароблені 1,6 тис. грн. Керівник сільгосппідприємства Олексій Жибик від імені «Росток-Холдингу» сказав, що зараз у селі багато роботи, потрібні освічені спеціалісти, тож він закликав молодь іти вчитись і повертатись на рідну землю.