Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Приміряють обновки

У Глухівське інфекційне відділення благодійниками передано 40 багаторазових костюмів, але ще дуже необхідні респіратори та інші засоби захисту.
  • 23.04.2020
  • газета "Неделя"
2020

У Глухівське інфекційне відділення благодійниками передано 40 багаторазових костюмів, але ще дуже необхідні респіратори та інші засоби захисту.

Цього тижня ми знову заглянули в інфекційне відділення. Тут уже закінчили ремонт душової для медперсоналу. У боксах для хворих поміняли вікна, обладнали кімнати гігієни. Якщо з цим більш-менш пристойно, то із засобами захисту для персоналу поки скрутно.

У відділенні досі немає необхідних респіраторів класу FFP3, ті маски, які придбала лікарня, не підходять для так званої червоної зони. Йти в них до хворих – це надзвичайний ризик. Більше того, маски не мають клапанів, тому витримати в них 4 години неможливо. Також не вистачає одноразових високих бахіл, шапочок, захисних щитків для обличчя, якісних окулярів. Проблема виникла і з купленими одноразовими костюмами: вони не закривають шию, не прилягають, доводиться додатково обмотуватись чимось. Завідувачка інфекційного відділення неодноразово зверталася зі списком усього необхідного до керівництва лікарні.

– Знаю, що місто виділило багато грошей, але поки мені постійно кажуть, що все замовили, все буде. По факту майже нічого немає. Ми досі не забезпечені, як слід. Тиждень тому до відділення прийшов Юрій Бурлака, я показала йому всі проблемні місця, розпочаті роботи і сказала, що наш персонал мав би бути повністю готовим «ще вчора». Попросила терміново допомогти зі спецодягом, бо наша лікарня поки не зробила закупівель. Буквально за кілька днів нам передали 40 багаторазових захисних костюмів. Вони високої якості! Ми дуже вдячні благодійному фонду народного депутата Андрія Деркача, депутату обласної ради Олегу Бояринцеву за це. Наш колектив готовий приймати хворих, але маємо бути захищеними, щоб не поповнити ряди інфікованих медиків, – ділиться Ірина Горбасьова.

Хоч за протоколом пацієнтів першої хвилі мають направляти до Шосткинської ЦРЛ, по факту в будь-який момент у глухівському відділенні може опинитися хворий з COVID-19. До речі, перший такий екзамен уже довелося скласти. Як виявилось, нещодавно серед ночі сюди госпіталізували мешканця району. Чоловік працював у Шостці, коли у нього з’явилися ознаки застуди. Звернувся там до лікарів, але йому відмовили, посилаючись на те, що декларація заключена на Глухівщині. Тому чоловік тиждень лікувався від бронхіту вдома під наглядом сільського фельдшера. Коли стало гірше – викликав швидку, і його поклали до боксу в інфекційному відділенні. Пацієнту зробили тест на коронавірус. ПЛР-дослідження захворювання не підтвердило.

Цей випадок продемонстрував, що глухівські медики повинні бути напоготові в будь-який час, і питань із захистом не має виникати.