Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Про дороги, школи і не тільки

  • 28.06.2017
  • газета "Неделя"
2017

Людей хвилює одна проблема: як поліпшити життя?!

Народний депутат Андрій Деркач приїжджає в округ, щоб зустрітися з жителями, ближче дізнатися про насущні проблеми і, по можливості, допомогти людям вирішити їх. Так, в травні депутат побував у селах Кролевеччини, а на минулому тижні зустрівся з жителями Путивля і сіл Волокитине, Бобине, Юр’єво, Манухівка, а в Кролевецькому районі – в Локні і Яровому. Незважаючи на зайнятість по господарству, в селах люди з інтересом приходять на зустрічі, тому що намагаються озвучити депутату свої тривоги.

Як правило, проблеми у всіх абсолютно однакові. Більшість сільських жителів хвилює, чи буде у них школа і ФАП, чи підніметься закупівельна ціна на молоко, що буде з землею і т.п.

Останнім часом дуже багато реплік і питань задається в зв’язку з нинішніми реформами. Люди скаржаться, що позитивних змін ніхто не відчув. Так, колишні працівники МВС, а нині – пенсіонери, нарікають, що уряд «кинув» їх з пенсіями, як ніби вони не служили свого часу державі. Медики і педагоги обурюються скасуванням пенсій за вислугою. І всі дружно обурюються з приводу різкого підвищення страхового стажу, необхідного для пенсії. Люди розуміють, що нинішнім 40-50-річним пенсія не світить, адже за останні роки сільські жителі підробляють, де тільки можуть, поневіряються по заробітках, а оформляти їх офіційно ніхто не хоче.

Скаржилися і на недосконалу програму «Безкоштовні ліки», коли запропонованих в списку препаратів немає в аптеках. Багато говорять про реформу медицини взагалі, коли, на жаль, сільські жителі часто залишаються за бортом: швидка в села їде більше години, в районних лікарнях немає вузьких фахівців, апаратура застаріла.

Завжди актуальною була і залишається тема доріг, а точніше – їх відсутність. На цей рахунок Андрій Леонідович порадував людей, повідомивши, що в області пройде капітальний ремонт таких відрізків доріг: Шостка – Кролевець; Середина-Буда – Ямпіль – Береза; Суми – Путивль – Глухів.

– Разом з депутатами Олегом Медуницей та Ігорем Молотком вдалося пролобіювати включення Сумської області до державного експерименту з розвитку інфраструктури через розподіл понадпланових доходів митниці. Ці гроші плануємо пустити на ремонт доріг, – зазначив А. Деркач.

Що стосується ремонту доріг до сіл, то сьогодні, за словами народного депутата, спільно із Сумською ОДА та службою доріг визначені першочергові напрямки ремонтів по кожному району на наступний рік.

Сьогодні для сіл великою проблемою є скорочення населення, в деяких школах навчається по 20-25 дітей, але є і по 10-12 дітей. На цей рахунок позиція Андрія Деркача така: зберігати школу до тих пір, поки це можливо. До речі, щоб сільські діти не відставали від своїх міських однолітків, у багато навчальних закладів в цьому році народний депутат подарував інтерактивні дошки, комп’ютери, за його сприяння було проведено Інтернет.

У Манухівці школу довелося закрити, дітей почали возити у сусіднє село. А ось щоб порожня будівля не розсипалося або ж її не розтягнули по цеглинці, як це часто буває, громада продемонструвала цікаве рішення проблеми: перевели сюди дитячий садок, ФАП і клуб, планують ще відкрити і спортзал. Всім тепло і затишно.

Андрій Деркач відвідав і маленьких вихованців дитячих садків села Бобине і Путивля. Для них в подарунок він привіз необхідні меблі – столики зі стільцями і шафки для одягу.

– Впевнений, що саме у віддалені села повинні виїжджати політики, щоб бачити, як виживають люди. У нас насправді прекрасна молодь, щороку з наших районів діти зі звичайних шкіл вступають до престижних вузів за кордоном. Тільки треба допомагати селу і маленьким містам розвиватися, а не проводити бездумні реформи, які спрямовані на усушку-утруску села, – вважає Андрій Деркач.

Тільки за останній візит в округ він отримав десяток прохань, наказів, скарг, які, як показує практика, трансформуються в депутатські запити в найвищі кабінети влади.