Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Розкрито масштабну схему із закупівлями медобладнання

Під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва слідчим СУ ГУ НП у м. Києві оголошено підозру директору ТОВ "Інмед Україна" за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо еликих розмірах.
  • 01.04.2019
  • Цензор.НЕТ, Realist, Коментарі, Версії
2019

Під процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва слідчим СУ ГУ НП у м. Києві оголошено підозру директору ТОВ “Інмед Україна” за фактом привласнення бюджетних коштів в особливо еликих розмірах.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури міста Києва.

Встановлено, щодиректор підприємства, яке є постачальником медичного обладнання, в порушення вимог Постанови Кабінету Міністрів України “Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби”, під час реалізації інтервенційних ангіографічних систем необґрунтовано завищив націнку на цей товар, чим спричинив державі збитки на суму понад 6 млн гривень.

У межах слідства у приміщеннях товариства проведено обшуки, під час яких вилучено оригінали фінансово-господарських документів щодо придбання та реалізації медичного обладнання.

На цей час директору ТОВ “Інмед Україна” повідомлено про підозру за ч. 5 ст.191 КК України та вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється за оперативного супроводження Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України.

Прокуратура прізвища директора фірми не називає, але згідно з ресурсуом Opendatabot.ua, директором ТОВ “Інмед Україна” є Милий Олег Іванович, а кінцевим бенефіціаром – Гаєвський Костянтин Станіславович.

Детальніше про діяльність Гаєвського розповідає у своєму депутатському зверненні до Генерального прокурора України депутат Міжфракційного об’єднання “На захист порушених конституційних прав громадян і проти політичних репресій “Заборонено забороняти” Андрій Деркач.

Він зазначає, що на території України функціонує низка підприємств, кінцевим бенефіціаром яких є Гаєвський Костянтин Станіславович (Українець, уродженець м. Житомир, 07.07.1967 р.н.). Зокрема, таких як: ТОВ “УМТ+”, ПрАТ “УМТ”, ТОВ “Медторг”, ПП “НВО “ДІКСІОН Україна”.

“Вищевказані юридичні особи фігурують у численних кримінальних провадженнях, внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань у різних регіонах України, повʼязаних із продажем медичної техніки за тендерними процедурами МОЗу та обласним департаментам охорони здоровʼя”, – наголошує депутат, перераховуючи провадження.

Деркач також зазначає, що в засобах масової інформації Гаєвський К.С. відомий тим, що понад 10 років є єдиним постачальником медичного обладнання фірми ToshibaMedical(МРТ/КТ – апарати, УЗД, рентгени, інше) на територію України.

“Гаєвський К.С. створив низку фірм за кордоном, зокрема у Словаччині, на які отримав ексклюзивне право продажу обладнання Toshibа і продовжив його постачати в Україну через свої українські компанії. Продаж медичної техніки здійснювався за тендерними процедурами, за явно завищеними цінами. Однак замість нових апаратів “Toshibа”, фірми Гаєвського К.С. постачали до українських лікарень застарілі, вже вживані, і часто не придатні до експлуатації запчастини”, – йдеться в документі.

Деркач також зазначає, що Гаєвський перебуває “під надійним “дахом” одного з оперативних підрозділів СБУ і тісно співпрацює з так званими смотрящими, кураторами в медичній сфері. Одним з таких, за словами нардепа, є Домбровський Олександр Рудольфович, який є куратором у медичній сфері від СБУ та лобіює інтереси Гаєвського”.

“Незважаючи на встановлені та досліджені в СБУ факти надання компаніями Гаєвського К.С. (“УМТ+”, “УМТ”, “Медторг”, “НВО “ДІКСІОН Україна”) органам митного контролю недостовірних відомостей щодо вартості апаратів під час переміщення на територію України застарілого обладнання “Toshibа” та використовуючи підконтрольні компанії в Словаччині (“InMeds.r.o.”, “In-Xmedicals.r.o.”, “SVST002 S.R.O.”, “PanaxF.C.S. s.r.o.”, “IntegralColServiss.r.o.”) з метою незаконного виведення коштів державного та місцевого бюджетів в особливо великих розмірах, cхеми продовжують функціонувати і приносити надприбуток своєму власникові і тим, хто покриває його злочинні дії”, – пише Деркач, і просить Генерального прокурора зареєструвати провадження і перевірити наведені в зверненні факти.