Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Швидкі гроші

Де логіка: керівник обласної «швидкої» отримує по 100 тисяч премії, а на Глухівщині через брак коштів можуть узагалі закрити підстанцію.
  • 05.03.2020
  • газета "Неделя"
2020

Де логіка: керівник обласної «швидкої» отримує по 100 тисяч премії, а на Глухівщині через брак коштів можуть узагалі закрити підстанцію.

На минулому тижні депутати Сумської обласної ради прийняли рішення про проведення перевірки діяльності КНП Сумської обласної ради «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та його керівника Анатолія Александренка.

– Майже кожного місяця минулого року він отримував близько 30 тисяч гривень заробітної плати та 100 тисяч премії. І це в той час, коли працівники екстреної допомоги сидять на мінімалці і постійно скаржаться на нестачу коштів для утримання в належному стані автомобілів, закупівлі пального, – коментує депутат облради Олег Бояринцев.

Викликає багато питань організація роботи цього комунального підприємства. Так, з лютого в Зноб-Новгородській ОТГ Середино-Будського району 12 днів кожного місяця з 8.00 до 10.00 водії автомобілів швидкої допомоги не будуть працювати. Ніхто не подумав, що хвороба не питає, у який час їй краще трапитись, і не підлаштовується під графік. Може так бути, що саме в цей час у когось стався серцевий напад чи почались пологи. Варіантів багато, а виходу нема…

«Керівництво, яке організовує роботу екстреної служби по області, розробляючи такий графік, мабуть забуло, що згідно з ч. 1 ст. З Закону України “Про екстрену медичну допомогу” кожен громадянин України та будь-яка інша особа мають право на безо­платну, доступну, своєчасну та якісну екстрену медичну допомогу. Припинення роботи ППБ «Зноб-Новгородське» навіть на кілька годин на день може призвести до збільшення смертності серед мешканців», – наголошує у зверненні до голови Сумської обласної ради народний депутат Андрій Деркач, вимагаючи в жодному разі не скорочувати час роботи бригад.

Не можуть похвалитись золотими горами і в Глухівському підрозділі екстреної служби. Їм доводиться працювати з перенавантаженням, бо через мізерну зарплату молоді спеціалісти швидко звільняються. Через дефіцит персоналу вже перестав діяти пункт у Баничах. У Шевченковому залишилось два фельдшери, але цього недостатньо, тому працює відділ не щодобово. У Шалигиному штат поки укомплектований, але, за великим рахунком, ціною власних коштів самих працівників: медики з Глухова туди добираються за свої гроші. Порахуйте: щоб доїхати в селище за 20 кілометрів, на кожну зміну треба мінімум 50 грн. У місяць це 400-450 гривень, які треба взяти з мінімальної зарплати. При цьому медики навіть не жаліються, що на Шалигине автобус о 5.30 ходить тільки в середу і п’ятницю. Це дуже рано, але в інші дні і такого рейсу нема!

Ми поцікавились, чи забезпечена служба інвентарем, який необхідний для роботи в умовах поширення коронавірусу. Адже вони перші, хто має виїжджати до хворих. Як прокоментував старший лікар Шосткинської станції екстреної медичної допомоги Анатолій Клішевич, костюми, які є в наявності, ще далекого 1960 року виробництва! По суті, вони вже списані, бо протрухли, але по факту іншого захисного одягу нема. Тож ці музейні експонати і виконують роль захисних костюмів у різних звітах.

– Із усього, що в нас є, це звичайні аптечні маски та дві пари захисних окулярів. Правда, 2 березня нас з області попросили скласти список захисного одягу. Коли його нададуть – невідомо, – говорить А. Клішевич.

З 1 квітня на екстрену медичну службу чекають зміни: їх буде фінансувати НСЗУ за фактом надання послуг. Але тарифи – далекі від реальних потреб, один виклик НСЗУ оцінило в 116 грн. Якщо порахувати за місяць, то нинішня мізерна зарплата у них ще скоротиться… Працівникам служби натякають, що їх має дофінансовувати місцева влада – міська, районна, громади. Тепер саме від них залежатиме, чи буде у нас взагалі існувати швидка допомога.