Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Сільські дороги

У Глухівському районі на виділені областю гроші ремонтують дороги.
  • 01.08.2018
  • газета "Неделя"
2018

У Глухівському районі на виділені областю гроші ремонтують дороги.

З вівторка, 31 липня, дорожня техніка почала працювати на Глухівщині. Так, розпочався довгоочікуваний ремонт дороги до села Некрасове. Стартував він від колишнього овочесховища. «Місцями будемо вирізати зовсім негодні великі шматки полотна і класти новий асфальт, місцями підлатаємо ями. Тож у цілому цей відрізок буде більш-менш придатним», – говорить головний інженер Глухівської ДЕД Олександр Якимов, який оцінює цю дорогу як одну із найгірших на Глухівщині.

Будуть латати. Два тижні дорожники працюватимуть під Некрасовим

– У Некрасівський НВК возимо 34 дитини з Семенівки і Калюжного, тож тепер їм буде комфортніше. З 1,2 млн грн рівно половину забезпечив обласний бюджет, 400 тисяч ми дали з сільської ради, ще 200 забезпечив район. Але це на ту дорогу мало, ми можемо тільки ями залатати. Якщо скрізь класти асфальт, то грошей вистачить на 560 метрів. А так у нас буде хоч три кілометри якоїсь дороги, бо вже зовсім до села доїхати не можна, – говорить сільський голова Надія Кебець.

Дорожники планують вкластися у два тижні, асфальт возять із заводу у Баничах.

У районі вже освоєно 1,8 млн грн, які виділені обласним бюджетом у рамках співфінансування. Виконано роботи на шляхах до Привілля, Полошок, Сопича, Вільної Слободи, Студенка.

Останній раз дорогу від траси Київ-Москва до села Сопич ремонтували у 2014 році. Тоді, як розповідає сільський голова Василь Ушачов, ямки засипали лише щебенем. Тож невдовзі їздити знову стало неможливо. Коли селяни почули, що їх дорогу відремонтують, радості не було меж. Особливо втішилися водії рейсового автобусу, з якого, здавалося, повилітають усі запчастини, поки він проїде через сопицьку трясогузку.

– На деяких ділянках клали новий шар асфальту, на інших – ремонтували лише ямки. Лишається доробити буквально метрів сто. З сільської ради на ремонт виділили 100 тисяч гривень. По 50 дали аграрії, що працюють на наших землях, це «Глухів-­Агроінвест» та «Добробут-12». Ще 200 тисяч отримали від району. А 400 надали з обласного бюджету. Тож усього пішло 820 тисяч гривень, для нас це величезна сума, яку селу було б важко направити самостійно на дорогу, – розповідає Василь Ушачов.

Як повідомив начальник відділу архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Глухівської РДА Ігор Фільченко, цього року кілька доріг ремонтуються за формулою «50 на 50».

– Якщо половину дає сільрада, то половину – область. Але фінансування обмежене. Сільрада має три можливих джерела: власні кошти, кошти сільгосппідприємств, які користуються цими дорогами, і трішки допомагає район. Наприклад, ТОВ «Велетень» оплатило 50 % відрізку до Привілля, вартість якого 1 мільйон гривень, та до Полошок (загальна вартість 200 тисяч гривень), тож ті сільради свої кошти не вносили, – пояснює Ігор Фільченко.

За словами голови Глухівської районної ради Олексія Ткаченка, такий варіант фінансування став можливим завдяки спільній конструктивній співпраці народного депутата Андрія Деркача, Сумської обласної ради і ОДА.

– Не люблю озвучувати плани, але є велика вірогідність того, що Сумська обласна рада виділить на Глухівський район ще півмільйона гривень на ремонт доріг. На найближчу сесію райради ми готуємо документи, щоб якнайскоріше мати змогу вкласти ці гроші додатково у дорогу до Пустогороду та Товстодубово.

На кілька тижнів у ремонті доріг була перерва через те, що філія «Глухівська ДЕД» кинула усі бригади на підмогу колегам у Сумський район, де дуже великий обсяг робіт. Але найближчим часом почнуть ремонти до Пустогороду, Годунівки, Фотовижа (загальна вартість більше 2 млн грн).

Щодо горезвісної траси до пункту пропуску «Катеринівка», на якій живого місця не лишилося, то наразі проводиться повторний тендер через «Прозорро». Вона є частиною шляху ПП «Миколаївка» – ПП «Катеринівка», на який держава виділила 146 млн грн. На ділянку, що пролягає через Глухівcький район, дали 40 мільйонів. Класти новий шар асфальтованого покриття будуть від околиці Глухова Іванівки. Також чекають на завершення торгів з визначення підрядника на відрізок Дунаєць-Семенівка-Р44 (передбачено 5 млн грн з державного бюджету) та Глухів-Вороніж за 4 млн грн.