Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Спецтранспорт для села

Дві сільради купили спільно автобус після того, як півтора року просиділи відрізаними від світу.
  • 30.04.2018
  • газета "Неделя"
2018

Дві сільради спільно купили автобус після того, як півтора року просиділи відрізаними від світу.

У Княжичах Ямпільського району урочисто перерізали символічну стрічку і пустили в перший рейс новенький автобус. І хоча «Еталон» провіз тільки дітей по вулиці села, радості людей не було меж.

– Ви навіть не уявляєте, як це – жити за тридцять кілометрів від райцентру і не мати можливості навіть раз в тиждень поїхати в Ямпіль у справах. Ми наймали таксі за 350 гривень, щоб дістатися до лікарні, на ринок або відправити студента на навчання, – каже місцева мешканка Наталія.

Виявляється, жоден перевізник не хотів пускати транспорт до Княжичей (через Орловку і Микитівку), тому що там не просто погана дорога, її практично немає через ями. За словами глави Ямпільської РДА Ірини Панченко, підприємці, які раніше із задоволенням бралися за досить прибуткові маршрути Шостка-Свеса та Суми-Свеса, стали доїжджати лише до Ямполя. Болюче питання – дорога з райцентру до Свеси. Подолати 13 км розбитого полотна з ямами по 20-25 см було не під силу ні «швидкій», ні рейсовому автобусу. Втім, і від Свеси до Княжичей полотно “роздовбане” настільки, що ніхто з підприємців не захотів “гробити” свої автобуси. На останні п’ять конкурсів на цей маршрут взагалі ніхто не подавав заявки.

Близько тисячі людей фактично опинилися в ізоляції. І тоді було прийнято нестандартне рішення: купити свій автобус.

– Ми розуміли, що грошей у нас мало, тому звернулися за допомогою до народного депутата Андрія Деркача, щоб він допоміг виділити субвенцію з держбюджету. Спільними зусиллями в минулому році вдалося отримати 890 тисяч гривень на соцеконом розвиток, також скинулися Княжичі, Микитівка і райрада. Так нам і вдалося купити автобус за 1,3 млн грн, – говорить глава Ямпільського районного ради Ольга Губар.

Після кількох тендерів «Еталон» прибув в село.

Правда, залишається невирішеною глобальна проблема району – дороги. Ямковий ремонт вже давно не дає результату: зношеність покриття в окремих місцях сягає 80-90%. Як підкреслив на зустрічі з селянами народний депутат Андрій Деркач, логічно було б спочатку дороги зробити, а потім автобус купувати, але ситуація дуже запущена. За його словами, в минулому році Ямпіль отримав 4 мільйони на дороги, «їх буквально розмазали по цим ямах, а навесні знову немає доріг». Тому нардеп пропонує інший підхід: в цьому році за плановані близько 5 млн грн на Ямпільський дороги зробити кілька кілометрів капремонту.

– Нехай це буде одна-дві ділянки, але вони залишаться на десять років, – впевнений А. Деркач.

Планується, що новий автобус буде на балансі загального для кількох сіл комунального підприємства, яке зараз отримує ліцензію на пасажирські перевезення. Крім поїздок в Ямпіль, люди також просять робити спеціальні рейси до Глухова по понеділках і п’ятницях, щоб студенти, які навчаються в сусідньому місті в ГАТІ СНАУ та ГНПУ, могли дістатися на заняття і додому. Поки прораховується ціна квитка, шукають водіїв, займаються іншими оргпитаннями. Сільські голови Олена Ігнащенко і Сергій Кузьменко в один голос стверджують, що це приємні клопоти, адже автобус буквально вдихнув життя в Микитівку і Княжичі, дав людям віру в те, що проблеми найвіддаленіших сіл можливо вирішити спільно.

«Так, ми глибинка, але нам теж треба жити і розвиватися. Слава Богу, що все вийшло », – кажуть вони.