Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Ставка на село

  • 05.09.2016
  • газета "Неделя"
2016

Пропонується законодавчо закріпити норму, що держава захищає людей в селах і селищах незалежно від величини, об’єднання і перейменувань.

Пристойна сума матеріальної допомоги випускнику вузу, який вирішив працювати в селі, пільгове кредитування для будівництва житла, переведення фермерів і підприємців на зменшені наполовину ставки податків і зниження на 20% тарифу на електрику жителям сільської місцевості можуть стати реальністю. У Верховній Раді України зареєстрований законопроект №4945 про розвиток сільського господарства та сільських територій на 2017-2022 роки (інтегральне село). Мова в цьому документі йде про речі, про які вже давно в нашій країні не прийнято говорити: про підтримку сільських жителів. Але не про абстрактні території, а про конкретних людей.

Цікавий і дуже примітний авторський колектив на чолі з нашим депутатом А. Деркачем – чи не представники всіх фракцій і груп Верховної Ради: М. Головко від «Свободи», С. Лабазюк, В. Бандуров, В. Литвин від депутатської групи «Воля народу», Д. Шенцев від «Опозиційного блоку», І. Бріченко від «Народного фронту», А. Артеменко від фракції Радикальної партії Олега Ляшка, представник «Батьківщини» В. Дубіль, від «блоку Петра Порошенка» С. Валентіров.

Народний депутат від нашого округу Андрій Деркач (позафракційний), який, коментуючи законопроект, наголосив, що таке рідкісне єднання і представників парламентської коаліції, і опозиції свідчить про надзвичайну важливість законопроекту.

– Не відкрию секрет, коли скажу, що наше село балансує на межі виживання. Люди у віці, вже не вірячи в «європейські» зміни на краще, за традицією розраховують тільки на себе, з останніх сил обробляючи городи і здаючи за копійки молоко. Безробітна молодь, бачачи, як закриваються школи і ФАПи, як з-за жахливих доріг скорочуються автобусні рейси, намагається будь-якими шляхами зачепитися в місті. У селах немає лікарів, закриті поштові відділення, не відкриваються банкомати, клуби не опалюються, про високошвидкісний Інтернет і мріяти не доводиться. І в таких умовах у нас живе третина населення! А адже саме АПК є стратегічним напрямком зростання економіки, це фундамент України. Але цей фундамент без належної уваги з боку держави може не витримати.

Що ж принципово нового пропонують депутати? У чому суть законопроекту? За словами А. Деркача, новизною програми «Інтегральне село» є виділення окремим рядком у Держбюджеті централізованих капіталовкладень, які будуть направлятися на зміцнення матеріально-технічної бази сільських господарств і сільських територій, в розмірі не менше 3,5% від ВВП України. Це означає, що в 2017-2022 р.р. сума може становити 16-17 млрд грн, що буде суттєвою підтримкою з боку держави. Ці гроші зможуть стати джерелом створення невеликих сімейних фермерських господарств, переробних міні-підприємств, що в комплексі зі зменшенням ставок податків для сільських бізнесменів призведе до створення робочих місць і підвищення соціальних стандартів. Поштовх до розвитку отримає і аграрна наука, і нині занедбані тваринництво і рибна галузь, і ринок фінансових послуг.

– Саме поліпшення якості життя сільського жителя ми ставили на чільне місце, адже державні вкладення в нові дороги, в розвиток сільської медицини і освіти через деякий час обернуться, наприклад, підвищенням народжуваності. І наші села будуть жити, – упевнений нардеп.

Ще одним законопроектом пропонується «дисциплінувати» державу: звільнити від відповідальності платників податків-аграріїв за затримку зобов’язань, якщо вони виникли внаслідок несвоєчасного фінансування з відповідних бюджетів.

Якщо за законопроект проголосують і він стане законом, обов’язковим до виконання, село отримає поштовх до розвитку.