Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Суд поновив справу щодо втручання НАБУ у вибори в США, – Деркач

Печерський районний суд відновив кримінальну справу щодо втручання Національного антикорупційного бюро України у вибори президента в Сполучених Штатах Америки.
  • 21.10.2019
  • 112 Україна, Обозреватель, Кореспондент, Інтерфакс-Україна, Весті, Комерсант, Взгляд
2019

Печерський районний суд відновив кримінальну справу щодо втручання Національного антикорупційного бюро України у вибори президента в Сполучених Штатах Америки.

Про це в ефірі “112 Україна” повідомив народний депутат Андрій Деркач.

“Таке рішення суду означає, що нове керівництво Генеральної прокуратури може вивести країну з міжнародного скандалу, в який вона потрапила завдяки діям керівництва НАБУ і колишнього президента Петра Порошенка, шляхом слідчих дій, які будуть проведені. Тому що, на наш погляд, справа була незаконно закрита в січні минулого року”, – зазначив нардеп.

Також, за словами Деркача, за півтора року в процесі було проведено всього три слідчі дії: допит самого нардепа в якості свідка, допит детектива НАБУ і огляд сайту “Internet”.

“Дуже важливий момент це відновити довіру між Україною та США як стратегічним партнером. І тільки публічне правильне правове розслідування, яке задовольнить усі сторони, дозволить сказати, що Україна йде по шляху правової держави. Дуже важливий момент, щоб Генеральна прокуратура зібрала матеріали з 11-ти кримінальних справ, які ми надали на прес-конференції 9 жовтня цього року, і передала в Міністерство юстиції США без будь-яких запитів”, – додав нардеп.

Нагадаємо, що нещодавно народний депутат Деркач, ініціатор кримінальної справи про втручання у вибори США, оприлюднив документи, згідно з якими перший заступник директора НАБУ Гізо Углава протягом кількох років надавав посольства США в Києві інформацію, яка негативно вплинула на перебіг подій в Україні і США.

Сам скандал почався через оприлюднення змісту телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського, що стало приводом для початку процедури імпічменту президенту США. Під час розмови Трамп кілька разів згадав про необхідність продовжити розслідування щодо української газодобувної компанії Bursima, де працював син Джо Байдена. Конгрес США почав розслідування цього випадку.