Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Тиск влади на ЗМІ в останні роки тільки посилився, – Деркач про ситуацію із закриттям двох каналів

Рішення Верховної Ради по 112-му каналу і НьюсВан - це перехід від паразитування на слоганах про європейську демократію до встановлення диктатури в країні.
  • 05.10.2018
  • Обозреватель, 112.UA, Комсомольска Правда
2018

Сьогоднішнє рішення Верховної Ради по 112-му каналу і НьюсВан – це перехід від паразитування на слоганах про європейську демократію до встановлення диктатури в країні.

Про це написав на своїй сторінці в Фейсбук народний депутат Андрій Деркач.

Деркач впевнений, що таке рішення – це удар по свободі слова в Україні.

“Сьогоднішнє рішення по 112-му каналу і NewsOne – це вже неприкритий перехід від паразитування на слоганах про європейську демократію до встановлення диктатури. Хочу нагадати владі про те, що свобода слова не може бути вибірковою. А в цілому потрібно придивитися до тих, хто сьогодні голосував фактично за закриття каналів. Як показує історія, такі “борці” спочатку палять книги, потім – їх авторів, а потім – читачів”, – заявив Андрій Деркач.

Депутат зазначив, що за останні 10 років Україна в міжнародному рейтингу свободи преси скотилася з 87 місця до 101 місця.

“У нашу десятку входять Габон і Непал. Припускаю, після сьогоднішнього рішення Ради ми легко переженемо сусідів в рейтингу – Уганду і Нігерію”, – зазначив Деркач.

Разом з тим депутат повідомив, що останнім часом тиск на ЗМІ з боку влади лише посилився.

“На початку цього року я разом з представниками ЗМІ підписав відкрите звернення до керівництва країни, в якому вимагали захистити свободу слова в країні. Тоді ми вимагали урезонити силовиків і Нацраду з телебачення. Обшуки на “1+1”, підпал “Інтера”, використання парамілітарних формувань для цькування журналістів і ЗМІ. Спроби НСТУ викинути з ефіру UA:Перший програму “Доброго ранку, Країно!” за запрошення в студію неугодного владі політика. Тепер це звичайна практика”, – заявив Деркач.

Депутат також нагадав, що завжди виступав проти пропаганди в журналістиці, незалежно від того, хто керував країною.

“Ще в 2015 році створив з колегами міжфракційне об’єднання “Заборонено забороняти” через наступ на права людини і свободу слова. Наш моніторинг ситуації з правами людини в Україні був переданий Президентом ПАРЄ Ліліан Морі Паск’є в Моніторинговий комітет для доповідачів по Україні”, – резюмував Деркач.

Як відомо, сьогодні в Раді депутати проголосували за введення санкцій проти телеканалів 112 і NewsOne. Своїм рішенням Рада рекомендувала Раді нацбезпеки ввести обмежувальні заходи відносно цих телеканалів.