Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Треба госпітальний округ

  • 31.05.2017
  • газета "Неделя"
2017

Депутати, місцева влада і медики просять уряд створити на Сумщині 6 госпітальних округів, серед яких – обов’язково і Глухівський.

круглий стіл

Про це, зокрема, йшла мова на зустрічі у форматі круглого столу, яка відбулась за ініціативи народного депутата Андрія Деркача на минулому тижні у Глухові. У роботі форуму взяли участь голови районних державних адміністрацій та голови районних рад усіх північних районів Сумщини, міські голови та голови створених об’єднаних громад, представники управління охорони здоров’я Сумської ОДА, головні лікарі обласних і районних лікарень.

Нагадаємо, створення Глухівського госпітального округу відстоюється вже більше року на всіх рівнях, але остаточного результату нема. Госпітальний округ, до якого входитимуть Глухівський, Кролевецький і Путивльський райони, обслуговуватиме майже 123 тисячі жителів. У разі його створення районні ЦРЛ перетворяться у багатопрофільні заклади, в окрузі обов’язково буде діагностичний центр, хоспіс. Але найголовніше – медична допомога стане доступною в прямому розумінні.

– Якщо не буде Глухівського та Роменського округів, як дехто пропонує, то значна частина людей лишиться без будь-якої медичної допомоги. Від найвіддаленішого населеного пункту до лікарні буде 100 кілометрів. Цю відстань ніяк не подолати за 60 хвилин, – зазначив Андрій Деркач, підкресливши, що буде відстоювати створення саме 6, а не 4 округів.

Усі учасники круглого столу з питань проведення медичної реформи проголосували за те, щоб підписати колективне звернення до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана. До ініціативи Андрія Деркача приєднався також і міський голова Глухова Мішель Терещенко.

Серед аргументів «за» госпітальний округ знову і знову називались і розтягнутість області на 330 км, і мала щільність населення у порівнянні з іншими областями, і наявність держкордону з РФ, і значна віддаленість сіл від ЦРЛ. За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія Бутенка, раціонально мати на Сумщині саме 6 округів.

Медицина, на жаль, сьогодні взагалі стала заручником тотального безгрошів’я у державі: більшість програм не фінансуються, лікарні не отримують належного забезпечення, наукові дослідження не проводяться. Тому благодійним фондом Андрія Деркача «Наше майбутнє» було започатковано відразу дві програми «Здоров’я жінки» і «Дитячий ортопед», підсумки яких і підвели на засіданні. Так, ортопедами обстежено близько 15,5 тисяч дітей на предмет виявлення ортопедичних відхилень, а онкологи-мамологи проконсультували 1150 жінок Глухівщини, Ямпільщини, Путивльщини, Кролевеччини, Середино-Будщини, Конотопщини і Шосткинщини. З цих питань виступили керівник цих недержавних програм спеціаліст Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кандидат медичних наук, дитячий лікар травматолог-ортопед вищої категорії, доцент Валерія Горелік і головний науковий співробітник відділу радіоіндукованих онкологічних захворювань Інституту клінічної радіології ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», професор Сергій Бугайцов.

Лікар-кардіохірург, професор, член-кореспондент НАМН України, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров висловив готовність долучитись до програм і обстежити на сучасному обладнанні жителів округу з тим, щоб виявити якнайраніше серцево-судинні патології, від яких у нас помирає найбільше людей.