Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Андрій Деркач: “Давайте будемо реалістами: сьогодні треба зберегти хоча б тих медиків, хто залишився”

Народний депутат Андрій Деркач категорично проти закриття ФАПів і скорочення медпрацівників.
  • 21.06.2019
  • газета "Неделя"
2019

Народний депутат категорично проти закриття ФАПів і скорочення медпрацівників.

Концерти, привітання від адміністрації і місцевої влади, різні гості. Всі говорять високі слова про врятовані життя і місію медика, про їхні чуйні серця і золоті руки. Але свято – це ще і привід зайвий раз загострити увагу суспільства і можновладців на проблемах галузі.

Народний депутат-мажоритарник Андрій Деркач, як і кожного року, напередодні свята особисто побував у кількох колективах, передав грамоти з подарунками більше двомстам медикам. Звісно, дякував лікарям, фельдшерам, медсестрам, санітаркам за їхню працю.

І кожного разу до нардепа звертались медики, щоб донести свої біди. Одна з них – принизливі борги з виплати зарплати. Медичні працівники не розуміють, чому держава фактично відмовляється оплачувати їхню працю, чому штовхає їхати шукати кращої долі кудись на заробітки.

– Минулий тиждень активно працював у Середино-Будському і Кролевецькому районах, багато спілкувався з людьми. Медицину майже скинули на плечі місцевих бюджетів, які і так діряві. Медпрацівники вже по два місяці не отримують зарплат, вони працюють на голому ентузіазмі. Сказати, що лікарі шоковані ситуацією, – це нічого не сказати. Місцеві керівники б’ють у всі дзвони, вже завалили Кабмін і профільні міністерства листами, але жодної реакції. Як член Бюджетного комітету на найближчому засіданні буду ставити жорстко це питання, вимагатиму змусити уряд перенести графіки виплати субвенцій. Інакше до зими половина медиків з районів повиїжджають за кордон, – говорить нардеп.

Що стосується місцевих ФАПів, які десятками мають закритись у кожному районі чи громаді, бо держава відмовляється утримувати їх у невеликих селах, то тут, на його думку, треба максимально тримати оборону і до останнього протистояти закриттю. Бо відсутність фельдшера в селі – це підвищення смертності. Нема медика – населений пункт через рік-другий загнеться зовсім. Говорить, що готовий особисто просити спеціаліста залишитись працювати в селі, ладний мотивувати його, аби лиш перечекати цей смутний час реформ.

– Ми другий рік судимось з урядом з приводу нелегітимного керівника МОЗу. Головною реформою країни керує санітарка Супрун, яка особисто ні за що не відповідає. Дійшли до Європейського суду, чекаємо на результат. А в цей час на місцях люди звіріють від того, що не можуть отримати вчасно допомоги, що «швидка» не їде, сімейний лікар на вихідних не працює, навіть рецепти на ліки отримати нереально, – говорить нардеп.

За його словами, нинішні ідеологи псевдореформи зроду не були далі Києва, поняття не мають, як влаштоване життя в глибокій провінції. Наприклад, революційне введення електронного рецепту в деяких громадах стало гемороєм для лікарів і пацієнтів через відсутність комп’ютерів і нормального Інтернету. Людей похилого віку нервує прив’язка до мобільного телефону. До того ж ці ліки можна купити тільки в райцентрі, але більшість аптек не хочуть мати справу з державними програмами, то пошук місця, де придбати, теж займає час.

Як стало відомо, А. Деркач з іншими колегами-мажоритарниками вже підготували позови до суду з вимогою відмінити електронні рецепти.