Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Ціна VS якість

  • 14.12.2016
  • газета "Неделя"
2016

У Дружбі Ямпільського району розгорівся скандал: у капремонт даху місцевого НВК вклали 800 тис. грн, а вода як текла, так і тече

Хто винен? Що робити? З цими питаннями директор школи проводить для журналістів екскурсію школою. Лідія Ситенко показує мокрі стіни, свіжі плями від дощу на стелі. Деякі класи схожі на лабораторії з вивчення грибів: там усе зелене і чорне. За словами керівника, радості не було меж, коли влітку дізнались, що їхній школі з держбюджету виділили 1,2 млн грн. на капремонт даху, допоміг народний депутат Андрій Деркач.

нпк

– Школа побудована у 1974 році, і жодного ремонту не було. Дійшло до того, що по школі стояло по 80 відер, банок, тазиків, куди вода капала. Куди ми тільки не писали! Наші діти мають право навчатись у достойних умовах, у таких, як і столичні школярі. Але в Києві ви такої страшної школи не знайдете. Це соромно, але треба визнати, що ремонти у більшості шкіл району не робились років по тридцять, бо держава не фінансує, – говорить директор. І тут же додає, що треба оснащувати школи і сучасною технікою, а то «у нас на всіх одна карта і один глобус».

Але питання ремонту – першочергове. Та радість була недовгою: з’ясувалось, що стіни в Дружбівському навчально-виховному комплексі: загальноосвітня школа-дошкільний навчальний заклад залишаються вогкими навіть після мільйонного ремонту. Особливо це помітно в місцях, де проходять внутрішні зливні труби, які давно перебувають у аварійному стані.

Колеги-журналісти ямпільської районки «Голос часу» повідомили, що перевірка проведених восени ремонтних робіт виявила й інші суттєві недоліки, які ще не встигли проявити себе. Зокрема, з’ясувалося, що приблизно на половині площі даху закладу було покладено лише один шар руберойду, хоча проектом передбачалось два. Безумовно, це грубе порушення.

– Заміна внутрішніх водостоків проектом реконструкції даху не передбачалась, – коментує ситуацію начальник відділу освіти, молоді та спорту Ямпільської районної державної адміністрації Олег Проценко. – Реконструкція здійснена за проектом, що був виготовлений ТОВ «Інститут Шосткапроект», кошторисна вартість склала 1, 248 млн грн. Він пройшов експертизу в філії ДП «Укрдержбудекспертиза» в Сумській області. Через систему ПРОЗОРО було обрано серед двох претендентів ФОП «Савченко Сергій Володимирович» із Сум, цей підприємець запропонував вартість робіт у 825 тис. грн.

Провести повний об’єм робіт за ці кошти було неможливо, тож він поклав лише один шар руберойду і …повідомив про завершення реконструкції.

Невідомо, на що розраховував підприємець, але адміністрація школи мовчати не стала. Спершу конфлікт намагались владнати на місцевому рівні, а потім підключилась «важка артилерія» в особі нардепа Андрія Деркача, який на минулому тижні разом з депутатами обласної ради Костянтином Товстухою і Олегом Бояринцевим приїхав до Дружби.

– Якість проведених робіт нас не влаштовує, – підкреслив депутат на зустрічі з педагогічним колективом школи. – Ми провели нараду, зв’язались з підрядником, якому висунули умови: або він усуває всі недоліки за власні кошти, або проти нього відкривається кримінальне провадження. Якщо буде потрібно, технічну експертизу щодо визначення шкоди, оплачу за власні кошти.

Як стало відомо пізніше, підрядник погодився завершити реконструкцію за власні кошти.

На жаль, у нас у регіоні це вже не перший випадок так званих збоїв у системі державних закупівель ПРОЗОРО. Сьогодні єдиним критерієм визначення переможця на торгах є ціна — виграє той, хто зробить пропозицію з найнижчою вартістю. Здавалось би, все правильно. Але, як показує практика, тендери (особливо на капремонт і будівництво) виграють маловідомі компанії з інших регіонів, які пропонують мінімальну ціну або обіцяють виконати роботи у надзвичайно короткі терміни. Про якість мова не йде…

Нічого кращого від ПРОЗОРО у сфері закупівель за бюджетні кошти поки не запропоновано, але система має вдосконалюватись, бо спритні ділки, наприклад, готові за низьку ціну постачати в школи і садочки всякий непотріб замість якісних продуктів. Страшно, що в цьому випадку чиновники вже не несуть жодної відповідальності, мовляв, так спрацювала система закупівель.