Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

У країні – епідемія, а глави МОЗ немає: Деркач пішов у суд проти нардепів

Верховний суд України почав розгляд позову проти коаліції Верховної Ради через бездіяльність в наданні Кабміну кандидатури на пост міністра охорони здоров'я. Про це на сторінці в Фейсбук написав народний депутат Андрій Деркач.
  • 22.01.2018
  • News One, Обозреватель, Гордон.UA, Інферфакс-Україна
2018

Верховний суд України почав розгляд позову проти коаліції Верховної Ради через бездіяльність в наданні Кабміну кандидатури на пост міністра охорони здоров’я. Про це на сторінці в Фейсбук написав народний депутат Андрій Деркач.

Деркач впевнений, що відсутність законно призначеного керівника МОЗ порушує права громадян країни.

“Суд прийняв позов проти Верховної Ради до розгляду і вже пройшло перше засідання Колегії суддів. Ми вимагаємо, щоб депутатська коаліція надала Кабміну кандидатуру на пост міністра охорони здоров’я. Вже більше 2 років в країні немає законного міністра, а влада не діє”, – заявив Деркач.

Він також зазначив, що поки в країні немає міністра охорони здоров’я, а тимчасовим виконувачем обов’язків є Уляна Супрун, йде повне знищення безкоштовної системи медицини.

“До того ж, бачимо, що відбувається з кором. У країні епідемія, а вони не можуть призначити міністра. Я знаю, що в районах мого округу в 2015-2016 менше 50% населення отримали вакцину. У 2017 році ситуація покращилася, але все одно немає 100% забезпечення умов для вакцинації. Права людей порушені, а відповідальності ніхто не несе”, – додав Деркач.

Депутат упевнений, що поки в Раді формально існує коаліція, вона повинна внести пропозицію на пост керівника МОЗ.

“Де Яресько, яка повісила борг на кожного українця? Де Абрамовічус? Де Квіташвілі? Хто несе відповідальність за долі людей, які знаходяться в зоні ризику?”, – заявив Деркач.

Як відомо, народний Депутат Андрій Деркач подав позов проти Верховної Ради через непризначення керівника МОЗ. Раніше разом з колегами-депутатами Валерієм Дубілем і Юрієм Одарченко Деркач подав позов проти Кабміну, який не виносить кандидатуру міністра на розгляд і офіційне призначення. Суд вказав на те, що Кабмін вносить кандидатуру міністра охорони здоров’я на основі пропозиції від коаліції. Таким чином, керівники коаліційних фракцій виступають третьою стороною в новому позові, який розглядає Верховний суд України.