Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

У Києві відбувся XVI Міжнародний фестиваль православного кіно «Покров»

Відкриття XVI Міжнародного кінофестивалю православного кіно «Покров» відбулося в Національній опері України.
  • 16.10.2018
  • 112.ua, News One, газета "Неделя", UA:Перший
2018

Відкриття XVI Міжнародного кінофестивалю православного кіно «Покров» відбулося в Національній опері України.

Напевно, далекі від сучасного православ’я люди подумають, що такого роду заходи нудні, перевантажені моралями і церковною термінологією. Але саме цей фестиваль по своїй смисловій наповненості зрозумілий кожному. Тут говорять про добро, смиренність, любов, людяність простими словами.

– Кінофестиваль – це спроба показати, який є в кінематографі потужний культурний потенціал. З його допомогою можна виховати в людині православний дух, правильне розуміння Бога, віри і показувати, як він повинен вести себе в світському житті, – благословив відкриття фестивалю у відеозверненні Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Цього року міжнародний фестиваль «Покров» присвятили 30-річну відродження Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Говорили про історію монастиря, про його важкі і добрі часи, про будівництво, руйнування і відродження. Але головне – події 1988 року. Саме тоді, 25 червня, була проведена перша Божественна літургія, яка і стала початком відродження Лаври. Зі сцени виступили люди, які стояли біля витоків цієї події. Розповіді гостей фестивалю змінювали сюжети про життя монастиря.

– У всі часи у Православної Церкви була тяжкість гонінь, випробування, зради, вибір між служінням Богу і служінням грошам. Але я б хотів, щоб кожен батюшка в кожній парафії пам’ятав, що він не сам; щоб кожен, хто вірує в Україні знав, що поруч з ним Бог, православні брати, – цими словами відкрив кінофорум президент фестивалю народний депутат Андрій Деркач.

Для гостей на сцені виступили дитячий хор Лаври «Літанна», кращий голос класичної музики Іспанії Юрій Годо, народні артистки України Ірина Білик та Ніна Матвієнко. На відкриття гості і глядачі двічі стоячи молилися за Україну.

Традиційно в рамках фестивалю відбулася благодійна акція «Милосердя». Грошову премію від групи компаній «Смарт-холдінг» та Міжнародного благодійного фонду в честь Покрова Пресвятої Богородиці в цьому році отримала глуха дівчинка Марія Шевчук. Сертифікат також вручили засновнику першого в Україні православного реабілітаційного центру для незрячих людей Володимиру Турському. Матеріальну допомогу надали Київському центру паліативної допомоги дітям. Також вирішили підтримати 12-річну юну співачку Олесю Воробйову з Донецька, яка зі сцени продемонструвала глядачам свій унікальний чистий голос.

Відкриттям фестивалю стала прем’єра художнього фільму режисера з Білорусі Віталія Любецького “Помилка неофіта. Великий піст”. Картина легко і невимушено оповідає про те, що в духовному житті все повинно відбуватися поступово. Всього в номінаціях анімаційного, короткометражного, документального та повнометражного кіно на головні призи в цьому році претендують 70 фільмів з України, Грузії, Білорусі, Польщі, Боснії і Герцеговини, Індії, Сербії, США та Росії.

Ці конкурсні роботи можна було оцінити в київському Будинку кіно.