Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Вчительський день

  • 05.10.2016
  • газета "Неделя"
2016

В цьому році журналістам «Недели» вдалося побувати в кількох районах на урочистостях.

Скрізь школярі намагалися порадувати своїх педагогів, скрізь звучали самі пишномовні слова про місію вчителя, скрізь квіти, грамоти, овації.

Були і жарти, які стосувалися зарплати педагогів. Так, наприклад, в Ямполі учасники команди КВН «Гарні діти» привели на прийом до психотерапевта зарплату, яка скаржилася, що її постійно звинувачують то в тому, що вона протікає крізь пальці, то в маленькому розмірі. А ось індексація ридала, бо її ігнорують. Ясна річ, в кожному жарті є частка жарту, решта – гірка правда. Як і забезпечення шкіл. За словами завідуючої методичним кабінетом районного відділу освіти Наталії Власової, сьогодні навчальні заклади просто задихаються від нестачі різних сучасних інтерактивних засобів. Недостатньо комп’ютерів, принтерів, поганий Інтернет, навіть підручників нових немає.

– Ми практично не можемо виконувати ті завдання, які сьогодні стоять. Сучасні технології дозволяють проводити і віртуальні досліди, і подорожі, можна моделювати різні уроки. Навчання має бути інтенсивним. А у нас в деяких школах навіть основні предмети читають не профільні фахівці. Думаєте, маємо багато спонсорів? Їх практично немає. У минулому році в деякі школи принтери передав депутат облради Костянтин Товстуха, а в цьому році знайшов можливість передати чотири інтерактивні дошки народний депутат Андрій Деркач. Але при цьому наші вчителі – найкращі, бо примудряються навчити дітей всьому, – впевнена вона.

До речі, ми бачили Ямпільського педагогів і на сцені. Це було щось! Вони так співали і танцювали, з таким неймовірним захопленням виробляли різні па, що їхні колеги в залі вибухнули оваціями.

У Путивльському НВК, який включає в себе школу I ступеня, гімназію і центр розвитку дитини, є неповні класи, в кабінетах у молодших учнів восени і навесні вмикають обігрівачі, а старі вікна давно потрібно міняти. Зате англійську вивчають вже з підготовчої групи тричі на тиждень, діти не перекуповують книги у старшокласників, адже літератури вистачає на всіх. Директор Тетяна Лепешкіна свою школу хвалить, але не може заперечувати проблему з кількістю учнів. Вірніше, це держава так поставила питання, що не тільки маленькі сільські школи виявилися перед проблемою закриття, а й навіть не кожна міська легко набирає дітей.

– У минулому році йшлося про те, щоб зняти в нашій школі третю ступінь, так як була проблема з набором десятого класу. Але завдяки колективу і небайдужим людям, які підтримали нас, ми продовжуємо навчати дітей, як і раніше. В цьому році учнів по максимуму – 238 з 240 можливих. Технічна база у нас хороша, в приміщенні тепло і комфортно, з бібліотечним фондом проблем немає. Але все це у великій мірі – заслуга батьківської ради, іноді підключаються спонсори.

Директор Шевченківської школи, яка сьогодні входить в систему освіти Березівської об’єднаної громади, Микола Печений на питання, чого найбільше потребує заклад, теж на перше місце поставив матеріально-технічне забезпечення:

– У школі 12 випускників. Сьогодні був моніторинг по фізиці, а у нас всього дев’ять комп’ютерів. Діти ж щороку вступають в різні вузи, вони не дурніші міських, але їм важче конкурувати з тими, хто забезпечений різною сучасною технікою. Так, у нас в школі сьогодні багато що змінилося, ми, наприклад, замінили всі 64 вікна на пластикові. Але держава не повинна залишати поза увагою сільські школи, так не можна. Адже діти у нас золоті.

Учні, в свою чергу, намагалися в цей день креативніше привітати наставників. Випускники Глухівської ЗОШ №1, наприклад, написали листа народному депутату Андрію Деркачу і попросили привітати освітян. Яке ж було здивування, коли він приїхав!

– У моїй практиці таке вперше, щоб діти попросили віддячити вчителів. Це дорогого коштує – бажання сказати спасибі, щиро порадувати педагогів, – зазначив депутат.