Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Віра без справ мертва

  • 12.10.2016
  • газета "Неделя"
2016

Ці апостольські слова стали девізом XIV міжнародного фестивалю православного кіно «Покров».

Делегація журналістів північних районів Сумщини відвідала фестиваль православного кіно «Покров», церемонія відкриття якого відбулася 9 жовтня в Києві в Національній опері України. Стартував захід роликом про добрі справи різних єпархій, волонтерів, активістів. Торжество відвідав Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

– Сьогодні, у такий нелегкий час, дуже важливо, що серед нас є люди, які допомагають ближнім. Віра, підтверджена справами – жива віра, – зазначив він.

За благодійну діяльність Предстоятель вручив церковні нагороди учасникам волонтерських організацій УПЦ. Хтось із цих людей займається з онкохворими або розумововідсталими дітьми, хтось опікується самотніми людьми похилого віку і притулками. Головне, що їх праця йде від серця і душі, з великою любов’ю до ближніх.

Традиційно на фестивалі «Покров» вручається грошова премія «Милосердя». Її адресують тому, хто дуже сильно потребує допомоги. Наприклад, кілька років тому цю премію передали акторові Миколі Караченцеву на складну реабілітацію. У цьому році «Милосердя» прийшло до Людмили Філяренко, яка потребує екстреної трансплантації. Ціна механічного серця – 118 тис. євро. На підтримку жінці гроші збирали всім світом: влаштовували благодійні забіги, брали будь-яку допомогу. Свою лепту у вигляді премії внесла компанія «Смартхолдінг». На сцені директор компанії Євген Загорюйко передав сертифікат в руки знаменитого кардіохірурга Бориса Тодурова, який і буде проводити операцію.

Кінофорум офіційно оголосив відкритим засновник і беззмінний президент фестивалю «Покров», народний депутат України Андрій Деркач, який коротко презентував прем’єрний фільм. Взагалі щороку «Покров» стає прем’єрним майданчиком для багатьох популярних кінострічок. Цього разу глядачеві була представлена ​​картина Миколи Досталя «Чернець і біс». Сам режисер зі сцени підкреслив, що дуже здивувався, дізнавшись, що фестиваль вже 14 раз проводиться виключно за приватні кошти, без підтримки держави.

Сюжет фільму на перший погляд простий і навіть в якійсь мірі комічний. Глядача чекає фантастична історія про боротьбу ченця Івана Семеновича з бісом на ім’я Легіон. Чи витримає він диявольські випробування? Чи може віра стати стрижнем, який допоможе втриматися від повної спокус життя?

Всього в цьому році на головні призи фестивалю «Покров» претендують 56 анімаційних, документальних і художніх фільмів з України, Білорусії, Грузії, Польщі та Росії. Ці роботи три дні поспіль демонструвалися глядачам у столичному Будинку кіно.

До речі, з 2013 року організована онлайн-трансляція на сайті фестивалю, завдяки чому православні фільми подивилися ще й близько 40 тисяч користувачів Інтернету.