Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Вирішили об’єднати зусилля

У Путивлі більше 30 представників сільських, районних рад і ОТГ заявили про намір разом боротись проти входження до ландшафтного парку «Сеймський».
  • 10.06.2018
  • газета "Неделя"
2018

У Путивлі більше 30 представників сільських, районних рад і ОТГ заявили про намір разом боротись проти входження до ландшафтного парку «Сеймський».

Відповідний меморандум був підписаний на загальних зборах представників органів місцевого самоврядування Путивльського, Буринського, Конотопського та Кролевецького районів. Захід відбувся у Путивлі, у залі засідань райради. За словами голови Путивльської районної ради Євгена Южакова, чи не вперше в історії місцевого самоврядування на Сумщині виникло масштабне протистояння з обласною радою і адміністрацією, які не хочуть чути місцевих.

«Конфлікт перейшов у площину суду, вже 5 місяців розглядається справа, на нас давлять, але ми готові все витерпіти і дійти до міжнародних судів, аби захистити свої права», – заявив міський голова Валерій Волков.

Першим меморандум підписав народний депутат Андрій Деркач, чим засвідчив свою підтримку громадам. Він підкреслив, що прийняте Сумською обласною радою рішення про парк «Сеймський» більше нагадує міжособистісні політичні змагання, аніж турботу про людей чи природу. Навів безліч прикладів, коли від непрозорої системи управління страждають люди: землю розподіляють через Київ, грошей від видобутки нафти Сумщина не бачить, з екологічного фонду майже нічого не виділяється.

«Всі воюють за щастя трудящих, тільки чомусь самі трудящі залишаються нещасливими», – образно обрисував він ситуацію і попросив як один з варіантів всім представникам політичних партій звернутись до своїх обласних депутатів з проханням переголосувати рішення.

Нагадаємо, всупереч прийнятим рішенням органів місцевого самоврядування чотирьох районів про відмову від включення земель комунальної власності до парку «Сеймський», обласна рада і облдержадміністрація продовжують рухатись у цьому напрямку, приймаючи відповідні рішення. На думку присутніх, тим самим область цинічно ігнорує думку громад, порушує права власників земельних паїв. Люди небезпідставно бояться, що вони втратять свою землю.

«Сеймський» — регіональний ландшафтний парк, розташований на заході Сумщини, в межах чотирьох районів: Путивльского, Конотопського, Кролевецького та Буринського. Територія парку складає 98 тисяч гектар і становить більше половини всієї території природно-заповідного фонду області.    Парк «Сеймський» створили ще в 1995 році, але жодних незручностей для людей не було. У жовтні минулого року парк став комунальним підприємством Сумської обласної ради, почалась процедура його зонування, за 20 років з’явились нові закони, тож люди з жахом дізнались і про заборону сіножатей, і про неможливість збирання грибів, полювання, звісно, теж поза законом. Але головною бідою для селян, чиї землі ввійшли в парк, є обмеження у сільгоспроботах і неможливість передати у спадок паї.

«Це той випадок, коли не треба спішити, а треба все продумати до дрібниць, порадитись з громадами, а не робити з людей заручників. Виходить, ми захищаємо комах і зубрів, а на простого селянина всім начхати?» – емоційно поділився думками один із сільських голів.