Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

“Воля Народу” пропонує обладнати карети екстреної медичної допомоги червоними проблисковими сигналами
2015

  • 15.12.2015
  • ВОЛЯ НАРОДУ
2015

12-300x222Народні депутати із групи «Воля народу» вимагають врахувати під час доопрацювання проектів №2562 і №2562-1 щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху положень законопроекту, внесеного представниками групи, щодо надання права пріоритету в русі автомобілям екстреної медичної допомоги (№1298). Про це з трибуни парламенту озвучив заступник голови депутатської групи Андрій Деркач під час розгляду законопроекту №2562 і №2562-1.

Урядом встановлені нормативи прибуття автомобілю екстреної медичної допомоги до місця виклику (в місті – 10хв, в село – 20хв.). Але у зв’язку з постійним порушенням автомобілістами Правил дорожнього руху в частині надання безперешкодного проїзду автомобілю екстреної медичної допомоги, швидкі потрапляють в корки, не можуть приїхати вчасно й врятувати життя людей. А скільки аварійних ситуацій зі «швидкими», черз те, що їм не надають дорогу.

Наприклад в березні 2013 року в м.Феодосія внаслідок ігнорування з боку водія легкового авто автомобіля швидкої допомоги, що рухався з увімкненими світловими та звуковими сигналами, загинула фельдшер, а пацієнт «швидкої» та інші особи зазнали тяжких травм.

Європейський та американський досвід засвідчує високу ефективність використання світлових сигналів синього та червоного кольору на спеціальних транспортних засобах для надання швидкої медичної допомоги. Тому депутати пропонують врахувати під час доопрацювання до другого читання пропозиції проекту 1238 та дозволити обладнання й використання автомобілів швидкої допомоги додатково маячками червоного кольору.

ВОЛЯ НАРОДУ