Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Врятувати серце

Кардіохірурги Інституту серця Олександр Біцадзе та Юрій Харенко разом з лікарем УЗД Оксаною Стан на вихідних обстежили 110 глухівчан. Працювали до вечора, але черги не було, бо кожен пацієнт приходив на свій час, трохи раніше записавшись телефоном. 
  • 21.03.2018
  • газета "Неделя"
2018

Столичні кардіохірурги України провели прийом у Глухові.

Кардіохірурги Інституту серця Олександр Біцадзе та Юрій Харенко разом з лікарем УЗД Оксаною Стан на вихідних обстежили 110 глухівчан. Працювали до вечора, але черги не було, бо кожен пацієнт приходив на свій час, трохи раніше записавшись телефоном.

– Якщо вчасно вжити заходів, то можна врятувати не одне людське життя. За статистикою 7 з 10 смертей в Україні пов’язані саме з серцево-судинними захворюваннями, – пояснює кардіохірург О. Біцадзе. – 90% з тих, хто до нас звернувся, – це пацієнти, що давно мають проблеми з серцем. Якщо під час консультації виявлено серйозні порушення, то людині даємо направлення на детальне обстеження в Інституті серця, а за необхідності, – операцію.

Лікар розповідає, що після кожного виїзного прийому є 5-10 людей, яким взагалі потрібна термінова операція, а вони про це не здогадуються. Наприклад, приходить чоловік, який переніс інфаркт, і думає, що на цьому його проблеми з серцем скінчились. Але ж атеросклероз ніхто не відміняв. За таким пацієнтом потрібно постійно спостерігати, робити вчасно коронографію судин серця.

Вдається успішно діагностувати і різні вади вродженого характеру, на які до певного часу ніхто не звертає уваги. Буває, що людина скаржиться на певний дискомфорт у повсякденному житті, але не приділяє цьому належного значення. Такі виїзні прийоми – важлива і добра справа, адже у місцевих районних лікарнях часто не буває фахового кардіолога.

Безкоштовні обстеження спеціалістами «Інституту серця МОЗ України» проходять за ініціативи народного депутата Андрія Деркача та підтримки директора Інституту, члена-кореспондента АМН України, доктора медичних наук, професора, відомого кардіохірурга Бориса Тодурова. Проект фінансується з благодійного фонду «Наше майбутнє». Всього у програмі задіяно до 10 кардіохірургів. На виїзні прийоми, зазвичай, направляються 3-4 спеціалісти.

Наразі проводяться огляди дорослих. Зважаючи на побажання мешканців, також найближчим часом планується розпочати консультативні прийоми дітей.

Нагадаємо, що через недостатнє фінансування медичних закладів, дефіцит кваліфікованих лікарів, непередбачувані наслідки медичної реформи народний депутат Андрій Деркач ініціював благодійну програму «Здоров’я мешканців Сумщини». У її рамках вже понад рік в окрузі працюють медичні проекти «Мамолог» та «Дитячий ортопед». А з грудня 2017 року розпочато безкоштовні виїзні прийоми жителів Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Ямпільського, Середино-Будського районів провідними спеціалістами столичного Інституту серця.