Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Є хліб, і до хліба

В Есмані на день селища відзначили обжинки, змагались лісоруби. 14 серпня у селищі Есмань планувалось дійство з ранку і до пізньої ночі.
  • 15.08.2018
  • газета "Неделя"
2018

В Есмані на день селища відзначили обжинки, змагались лісоруби і діти.

14 серпня у селищі Есмань планувалось дійство з ранку і до пізньої ночі. Журналісти «Недели» на власні очі побачили, як святкують люди у селі, як творчо підходять до організації.

Арт-майданчик. В парку розмістилась виставка робіт двох сестер – Любові Туболець та Марії Мацак. Всі бажаючі могли разом з майстринями спробувавши вишити якийсь нехитрий візерунок на п’яльцях.

«Сичоф-мед». Пасічник Василь Сичов пропонував і рекламував мед, вощини та інші продукти з пасіки.

Завзяті козаки. Роман та Євген Дзекелеви продемонстрували майстерність з відтворення бою шаблями. Ці завзяті козаки вже не раз дивували своєю спритністю.

Долоньки миру. Есманці не забули згадати односельців, які зараз боронять країну на сході: Людмилу Самусь, Андрія Давиденка, Артема Коновалова, Світлану Холодьон. Саме для них діти робили кольорові відбитки долоньок, а згодом писали там побажання. До речі, з Есмані в АТО вже побувало більше 20 жителів.

На двох колесах. Дошкільнята та учні молодших класів у вишиванках сіли на велосипеди та організували велопробіг.

Будемо з хлібом. ТОВ «Агрозем», яке орендує паї есманців, успішно завершило збір ранніх зернових. Директору товариства Олегу Братущаку вручили запашний коровай як символ достатку і надію на добробут.

З піснями та подарунками. Під час урочистої частини були нагороджені жителі селища у різних номінаціях. «Наймолодший житель» – Аліса Лістратенко (декілька місяців), «Найстарший житель» – 94-річна Ніна Рухленко, односельці привітали Андрія та Варвару Діденок, які в шлюбі прожили 58 років. Ювіляром став ансамбль «Берегиня», а в номінації «Знай наших» аплодували Олександру Зую, він нещодавно отримав звання майстра спорту з військово-спортивного багатоборства. «Учителем року» визнана Лариса Авраменко, яка зайняла 2 місце в обласному конкурсі. Шкільна команда “Характерники” стала переможцем районного етапу військово-патріотичної гри “Джура”. В області вони зайняли третє місце і на минулих вихідних виступати на всеукраїнському етапі гри, що проходив у Львові.  Була і номінація «Чистюлі» – колектив Есманської селищної ради, який щочетверга виходить на прибирання рідних вулиць.

Майданчик для розваг. Маленькі жителі Есмані мали змогу безкоштовно порозважатись на гірках. «Такий подарунок для нашої малечі зробив народний депутат Андрій Деркач, за що ми йому дуже вдячні», – говорить селищний голова Віктор Давиденко.

Смачна каша. Для тих, хто в процесі святкування зголоднів, куховари приготували смачну кашу, бажаючі могли перехилити і чарку горілки – за рідне селище! Есманці – щедрі люди, вони зустрічали та пригощали всіх, як треба.

На широкому екрані. Всі в цей день спішили до будинку культури, де за вибором глядачів демонстрували фільм. «Ми зберегли великий екран. Пам’ятаєте, як в далекі 80-ті всі йшли в кіно? Ось і у нас є такий один день у році», – сміється пан голова.

Дискотека з фейєрверком! Ввечері розпочалась дискотека, а завершився день селища гучним фейєрверком, який подарували односельцям підприємці Андрій та Віра Савчуки.