Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

З Днем Незалежності України!

Справжня Незалежність - це ... Тут мало би бути привітання з Днем Незалежності. Але таких привітань в ці дні, ви побачите десятки. Шаблонних і креативних, від чиновників і політиків, в інтернеті і по телевізору. Все в традиційному ключі: «ми здобули» і «ми добилися».
  • 24.08.2020
  • газета "Неделя"
2020

Справжня Незалежність – це …

Тут мало би бути привітання з Днем Незалежності. Але таких привітань в ці дні, ви побачите десятки. Шаблонних і креативних, від чиновників і політиків, в інтернеті і по телевізору. Все в традиційному ключі: «ми здобули» і «ми добилися».

Але що для нас, жителів Сумщини, по-справжньому, значить слово Незалежність?

Чи може житель Глухова, Конотопа, Ямполя та інших міст і сіл нашого рідного краю, сказати: «Я і моя країна – незалежні!»?

Незалежні від інших держав і зовнішнього управління? Від принизливих тарифів? Від приватних корпорацій, які витягують з Сумщини надра за хабарі центру? Від корупції у високих кабінетах? Та хоча б від скупників молока, які безбожно спекулюють на цінах? Навряд чи. А знаєте чому?

Тому що історія не шкодує тих, хто, здобувши незалежність, не знає, що з нею робити.

Тому що незалежність – це не мета! Незалежність – це засіб!

Засіб, від якого залежить якість життя кожної людини в нашій країні, в нашому рідному краї!

Від того чим його годують в дитячому саду, як його морально виховують в школі, чи може він отримати вищу освіту, як його лікують, яку воду він п’є, по яких дорогах їздить, куди він може вийти з сім’єю провести час, як його захищають, і що можуть дати його дітям, його майбутньому.

Це незалежність від зовнішнього управління, можливість самому приймати рішення і бути відповідальним за їх результат.

Ось що таке незалежність! Ось що таке справжній патріотизм! А не шаблонні привітання, вигуки, слогани і гасла! Що може змінити ситуацію? Вибір людей. Осінні місцеві вибори – це історія не про слуг або олігархів, це історія не про владу або опозиціонерів, не про президента або Верховну Раду. Ні. Це історія про наш рідний край і про Незалежність його жителів. Ту Незалежність, при якій люди, а не чиновник з Києва визначають, яким буде життя рідного краю завтра; при якій люди самі скажуть, кому вони хочуть довірити розвивати наш рідний край: базікам або людям справи.

Для того щоб стати незалежними. По справжньому. І по-справжньому сказати такі важливі для кожного слова:

З Днем Незалежності України!