Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Забезпечити сільські території якісним інтернетом

  • 26.04.2016
  • газета "Неделя"
2016

Народний депутат України Андрій Деркач направив депутатський запит Уряду з конкретними пропозиціями щодо вирішення проблеми якісного інтернет-зв’язку в сільській місцевості.

У запиті зазначається, що чинне законодавство вимагає від сільських рад здійснювати різні види реєстрації, звітності та оперативного обміну інформацією. Відсутність надійного інтернет-зв’язку унеможливлює виконання радами цих функцій і часто призводить до неякісного обслуговування населення.

Крім того, в умовах прискореного розвитку інтерактивних методик освіти і пов’язаним з ним постійним коригуванням шкільних програм, відсутність якісного швидкісного інтернету в сільській школі гальмує виконання навчальних планів і не дозволяє учням і вчителям конкурувати за якістю освіти з міськими школами. Тому, випускникам сільської школи набагато важче успішно здати тести ЗНО та набрати високу кількість балів.

Реальним виходом із ситуації народний депутат вважає налагодження сучасного інтернет-зв’язку в сільській місцевості за рахунок підприємств телекомунікаційного ринку, що працюють на конкретній території. Адже ці підприємства можуть, а в багатьох випадках і зобов’язані підписувати угоди про соціально-економічне співробітництво з районними та сільськими радами.

«У сучасних умовах монополізму і високої рентабельності ринку інтернет-технологій, соціальна відповідальність бізнесу перед суспільством повинна бути необхідним елементом діяльності кожного подібного підприємства. У ліцензії операторів мобільного зв’язку повинні бути внесені особливі умови, які передбачають здійснення побудови мережі інтернету для сільської місцевості, і спеціальні тарифи для загальноосвітніх закладів – шкіл, інтернатів, а також для дитячих садків», – прокоментував депутатський запит Андрій Деркач.

Повністю вирішити підняту проблему, підкреслюється в документі, необхідно шляхом розробки на урядовому рівні державної програми створення мережі якісного інтернет-зв’язку в сільських місцевостях України.

Згідно з даними опитувань понад 62% українців у віці від 15 років (22,8 млн) не рідше одного разу на місяць користувалися інтернетом. Більшість інтернет-користувачів зосереджено в містах з населенням 100 тис. і більше – 69%. А ось в українських селах тільки 47% жителів мають доступ до всесвітньої мережі. Найвище інтернет-проникнення відзначається в містах-мільйонниках – 84,8% домогосподарств. У менш населених містах (50 тис. – 1 млн) цей показник становить 55,6%, а в малих містечках і селах – 43,8%.

Ще в 2011 році Національна комісія з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) планувала «одним махом» забезпечити всі наші села, включаючи і важкодоступні, якісним інтернет-зв’язком. Але, як то кажуть, віз і нині там.