Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Заскочили на чай

Народний депутат перевірив, як ремонтуються душові у гуртожитку ГНПУ, і порадився із студентами, як краще влаштувати для них день закоханих.
  • 30.01.2019
  • газета "Неделя"
2019

Студенти Глухівського педуніверситету пили чай з ректором та депутатом.

Народний депутат перевірив, як ремонтуються душові у гуртожитку ГНПУ, і порадився із студентами, як краще влаштувати для них день закоханих.

Минулої п’ятниці, 25 січня, у гуртожитку №2 ГНПУ відбулась неформальна зустріч студентів з ректором університету Олександром Курком та народним депутатом Андрієм Деркачем. Але, перш ніж сісти за стіл із молоддю, ректор з депутатом пройшлись поверхами, оцінюючи вже зроблений ремонт і намічаючи плани. За словами О. Курка, давно прийшов час наблизити умови проживання в гуртожитку до сімейних. Але грошей на це університет не має, адже 90% студентів навчаються на бюджеті, а міністерство тільки покриває зарплату. «Скажу чесно, я звик, що можу розраховувати на народного депутата Андрія Деркача, бо він вже двадцять років допомагає нам. Можна багато говорити, але дуже важко щось зробити. І ми це цінуємо», – сказав ректор.

Зміни видно навіть випадковому гостю: нові вікна, на поверхах облаштовані душові з гарячою водою.

– Я тут живу четвертий рік. Коли вступила, був один душ на всіх. А зараз у мене на блоці шикарна можливість помитись, коли хочеш. Щастило тим, хто прийде після нас, – говорить студентка Аліна Кудлай.

Нагадаємо, у 2017-18 роках ГНПУ отримав 3,4 млн грн на ремонти у двох гуртожитках. Замінено 230 вікон, 22 великі балконні конструкції, встановлено 10 бойлерів, зроблений капремонт 24 санвузлів. Але, щоб закінчити ремонт п’ятого поверху гуртожитку №2 і облаштувати ще 6 санвузлів, треба додатково 1,9 млн грн. Відповідні прохання вже направлені до Сумської обласної ради і народного депутата.

Але студенти є студенти, вони молоді, активні, тож, крім дорослої теми ремонту, їм цікаве і інше.

– Кілька років поспіль ви звертались до мене з пропозиціями щодо дискотеки на День закоханих. Що будемо робити цього року, чи не холодно танцювати на вулиці? Давайте подумаємо про вечірку десь у приміщенні, з артистами і програмою обіцяю посприяти, – запитав Андрій Деркач у молоді.

Звісно, ця тема зацікавила студентів. Але говорили з нардепом і про абсолютно серйозні речі, наприклад, про цифрову грамотність і необхідність вивчення англійської мови.