Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Журналісти центральних ЗМІ вимагають від Порошенка припинити тиск на свободу слова

Зупинити цензуру і шантаж редакцій ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення вимагають від президента, уряду і Генпрокуратури українські журналісти.
  • 17.02.2018
  • Гордон.UA
2018

Зупинити цензуру і шантаж редакцій ЗМІ з боку Національної ради з питань телебачення і радіомовлення вимагають від президента, уряду і Генпрокуратури українські журналісти.

Компанія“Ера-Медіа” опублікувала відкрите звернення, адресоване українським органам влади, а також західним дипломатичним представництвам.

Документ підписали шеф-редактор ТОВ “Ера-Медіа” Тетяна Гончарова, генеральний директор медіахолдингу ZIK Ігор Туркевич, генеральний директор телеканала NewsOne Олена Рудик, перший заступник генерального директора телеканала “112 Україна” Василь Сметана, головний редактор “Радіо “Ера-ФМ” Віталій Дикий та голова міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді “На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій “Заборонено забороняти” Андрій Деркач.

Підписанти назвали дії Нацради “початком згортання свободи слова в Україні”.

“Окрему караючу роль у роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов’язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій щодо продовження ліцензій тощо”, – ідеться у зверненні.

Від президента журналісти вимагають ужити заходів для припинення тиску на ЗМІ.

“Вжити заходів щодо припинення тиску на ЗМІ та надати пояснення щодо втручання глави держави або його підлеглих у діяльність з видачі ліцензій, організації перевірок ЗМІ. Пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської “четвірки” в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою президента”, – наголошено у документі.

Генпрокуратуру автори звернення закликали оцінити дії СБУ, яка, за їхніми даними, прослуховує журналістів.

“Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію Президента. Провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо і члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності. Перевірити факти тиску на журналістів, опубліковані в ЗМІ як “Артеменко.leaks”, – ідеться в заяві.

Верховна Рада, на думку підписантів, має заслухати звіт про роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за минулий рік і заборонити їй проводити позапланові перевірки медіа.

Автори зазначили, що заяву відкрито для підписання журналістами, громадськими діячами, депутатами та іншими охочими.