Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Зустріч із студактивом

У ГАТІ СНАУ і ГНПУ відбулися традиційні зустрічі народного депутата і адміністрації зі студентами.
  • 31.01.2020
  • газета "Неделя"
2020

У ГАТІ СНАУ і ГНПУ відбулися традиційні зустрічі народного депутата і адміністрації зі студентами.

У ГАТІ СНАУ, як повідомляє сайт gati.snau.edu.ua, планували обговорити з керівництвом закладу роботу Центру молодіжної політики вишу на другий семестр, озвучити проблемні питання та визначитися зі шляхами їх вирішення.

Проте участь у дружньому чаюванні народного депутата України Андрія Деркача перевела розмову в більш глобальну площину, тому й питання, які звучали з вуст студентів, стосувалися не лише інститутського життя.

Зокрема, мова йшла про необхідність скорочення годин на вивчення загальноосвітніх дисциплін на користь спеціальних. Також молодих людей непокоїть потреба подвійного складання ЗНО, якщо вони захочуть продовжити навчання на бакалавраті. Для уникнення цього присутні запропонували, щоб результати ЗНО були дійсні не три, а хоча б п’ять років.

Також, на думку членів ЦМП, існуюча система нарахування стипендії, коли її отримують 45% студентів, є несправедливою. Мовляв, є дуже велика залежність від успішності в конкретній групі, й той, хто має середній бал 4.7, може бути без стипендії, а той, у кого 4.0, її отримуватиме. Було б набагато чесніше визначити, припустімо, що всі, хто має середній бал не нижче 4.5, будуть стипендіатами.

Також студентів ГАТІ СНАУ турбує державна ініціатива запровадження однакової плати за навчання на комерційних умовах у всіх вишах – рівень життя у містах-мільйонниках аж ніяк не можна порівнювати з невеликими населеними пунктами. Також піднімалися питання ринку землі в Україні та проблеми з освітленням вулиць у Глухові.

Завершуючи розмову на рівних, Андрій Деркач запросив присутніх до співпраці та пообіцяв підтримку в запровадженні, наприклад, додаткових мотиваційних лекцій фахівців, які досягли успіху в різних сферах і чий досвід може бути корисний для молодих людей. Головне, щоб вони самі визначилися, які теми їх самих цікавлять.

– Ми хочемо, щоб ви були конкурентними, – пояснив свою пропозицію депутат.

Наостанок гість вручив сертифікат на дві пральні машинки, які мають стати початком технічної модернізації в гуртожитках агротехінституту.

В гуртожитку педуніверситету теж зібрались студенти, щоб з перших вуст почути від ректора і народного депутата відповіді на свої питання. Майбутні педагоги, як і аграрії, були активними, серед піднятих питань – термінове вирішення питання з протипожежною сигналізацією. Щодо побутових питань, то спільно вирішити перетворити старезну бібліотеку у «білому» гуртожитку на сучасну лаунж-зону, де можна відпочити, влаштувати караоке або займатись гімнастикою чи танцями.