Меню
Андрій Деркач
Народний депутат
України
Назад до переліку публікацій

Звільнення керівника ”Суспільного” Аласанії: з’явилась реакція медіа-спільноти та депутатів

Звільнення Зураба Аласанії не означає, що згортається розвиток суспільного мовлення в Україні, тому що ані він, ані його команда не мали ніякого стосунку до розбудови каналу.
  • 04.02.2019
  • Обозреватель, Українські новини, Данкор, Realist
2019

Звільнення Зураба Аласанії не означає, що згортається розвиток суспільного мовлення в Україні, тому що ані він, ані його команда не мали ніякого стосунку до розбудови каналу.

Про це в ефірі програми “Доброго ранку, країно” повідомив колишній заступник голови НСТУ Євген Каленський. Каленський переконаний, що медіа приділяє занадто багато уваги розірванню контракту із керівником UA:Перший.

“Так багато уваги приділяємо до цього пройдисвіта. Відбулось законне, прописане в уставі Суспільного телебачення, розірвання контракту. Але це не означає, що питання про розвиток Суспільного телебачення згортається. Воно буде розбудовуватись та розвиватись іншими людьми. Тому що ніякого відношення Аласанія із його командою до розбудови Суспільного телебачення не мали”, – заявив Каленський.

Він також не бачить явних порушень у процедурі розірвання контракту. “Мене його позиція не дивує, тому що він буде чіплятись усіма можливими способами, щоб утриматись на цій фінансово вигідній для нього посаді”, – зазначив Каленський.

На думку народного депутата Андрія Деркача, звільнення Аласанії було очікуваним рішенням, хоча Наглядова рада і затягнула з ним.

“Зараз головне, щоб не повторилася відома українська ситуація: відставка для чиновника як відпустка і індульгенція. Аласанія повинен відповісти за всі зловживання (м’яко кажучи) на Суспільному, вчинені ним і його ставлениками. Необхідно розірвати принцип “вкрав-звільнився-сплив в іншому місці”. Тому чекаю від правоохоронних органів дієвого розслідування”, – зазначив Деркач.

На думку члена наглядової ради НСТУ Володимира Яворівського питання відставки Аласанії назрівало давно. Він також додав, що відставку Аласанії розглянули через виявлені фінансові порушення в роботі каналу.

“Перед цим ми розглядали звіт ревізійної комісії та фінансові різні питання. Раптом дуже гостро постало питання, що були якісь певні зловживання і нерозуміння. Тому це питання (відставки Аласанії. – Ред.) було поставлено. І раптом – я сам не думав, що буде такий результат”, – додав Яворівський.

Колишній директор “Українського радіо” Роман Чайковський також переконаний, що звільнення Аласанії відбулось через низку порушень на “Суспільному”.

“Відбулось звільнення за сукупністю фактів. Це не звільнення за одне порушення. Перше, за що можна було звільняти Аласанію, це те, що не було виконано рішення наглядової ради щодо збільшення зарплат національної телерадіокомпанії”, – зазначив Чайковський.

Він додав, що у наглядової ради була можливість розірвати контракт із Аласанією через кримінальні справи.

“Питання не тільки у рейтингах. Питання у тому, що проти Аласанії та проти людей, пов’язаних із Аласанією відкрито багато кримінальних проваджень. Йдеться про те, що освоюються величезні кошти державного бюджету, колосальні кошти міжнародної технічної допомоги, донорської допомоги”, – заявив Чайковський.

Також він акцентував на тому, що приміщення НСТУ здаються в оренду під кав’ярні, а питання прибутку від оренди цих приміщень замовчується.