Меню
Андрей Деркач
Народный депутат
Украины
Назад к списку публикаций

Андрій Деркач: «Депутати мають повторно розглянути питання ціни закупівлі молока у населення»
2015

  • 15.12.2015
  • НЕДЕЛЯ
2015

Андрій Деркач разом з групою народних депутатів підготували звернення до голови Верховної Ради, щоб кожного сесійного тижня один пленарний день роботи виділявся виключно для вирішення проблемних питань сільської місцевості.

1-300x252За словами народного депутата А. Деркача, нинішнім керівництвом парламенту майже не приділяється увага селу.
Так, селяни обурені, що молоко, в яке вкладено стільки їх праці, коштує дешевше мінеральної води. Ціни, за якими закуповується молоко у населення, є низькими і не спонукають селян тримати худобу. Така політика молокопереробних підприємств за підтримки ряду народних депутатів є не тільки неприйнятною, але й антинародною. Але, на жаль, у держави відсутні важелі щодо встановлення мінімальної ціни на молоко.
Андрій Деркач нагадує, що ще в липні місяці Верховна Рада силами депутатів від «Самопомочі», більшої частини «Блоку Петра Порошенка» та депутатської групи «Відродження» провалила голосування за надважливий законопроект №0901, ініціатором якого був він. У законопроекті мова йшла про боротьбу з фальсифікацією молочних продуктів та надання Уряду тимчасового права на регулювання ціни на молоко.
– Селяни потребують захисту. Нині в приватних домогосподарствах країни утримується близько 2 мільйонів корів, які є годувальниками сільських родин. Гроші, отримані за здане молоко, іноді є їх єдиним джерелом доходу. За останній рік курс долару США виріс утричі, а закупівельна ціна літра молока в населення залишилась на рівні 2,2 грн. Тож мною внесений на розгляд новий законопроект, який, у разі його прийняття, дасть можливість Кабміну встановлювати мінімальну закупівельну ціну на молоко, яка на сьогоднішній день є занизькою.
Також однією із проблем, які вимагають термінового обговорення, є нові ставки оренди земельних ділянок, за якими уже з нового року орендатори земель сільськогосподарського призначення мають платити в 30 разів більше.

НЕДЕЛЯ