Меню
Андрей Деркач
Народный депутат
Украины
Назад к списку публикаций

Виступ Андрія Деркача під час рогляду у ВР програми діяльності уряду на 2015-2016 роки

  • 15.12.2014
  • Воля народу
2014

Програму своєї діяльності на 2015-2016 роки Уряд  широко і голосно анонсував,  як  дорожню мапу реформ, за якої буде розвиватися країна в цей важкий  час.   Цілі програми, безумовно, високі. Але що бачимо по тексту?! Вся урядова політика змогла поміститися на 12 сторінках! Є гарний набір декларацій  і формулювань. Але коли біля цих слів нема цифр – це означає, що немає жодної конкретики, а значить немає і відповідальності Уряду за результат.

Надважливому питанню соціальної політика, присвячено тільки пів сторінки. Уряд жодного слова не говорить про збільшення соціальних гарантій для соціально незахищених громадян, хоча б з врахуванням показників інфляції. Адже вона протягом 2014 року склала більш ніж 20%, вартість споживчого кошика зросла теж більш ніж на 20%, тарифи на послуги злетіли на 20-100%. Натомість  Уряд не пропонує в соціальній сфері нічого, окрім ліквідації соціальних пільг, розвитку недержавного пенсійного забезпечення й запровадження накопичувальної пенсійної системи. Як при цьому вижити мільйонам українських громадян?!

У іншому, не менш важливому для країні питанні економічної політики, найбільше конкретика полягає в тому, що Уряд пропонує вдвічі збільшити обсяг експорту товарів вітчизняного виробництва до 2019 року. Проте не зазначає за рахунок яких галузей відбудеться таке зростання  й головне – які конкретні кроки Уряд планує зробити для створення сприятливого інвестиційного клімату.

У програмі йдеться про зменшення податків з 22 до 9, при цьому не вказано яких саме.

Депутатська група «Воля народу» підтримує необхідність безальтернативного шляху реформ.  Але ми закликаємо Уряд не йти хибним і хитким шляхом популізму. Реформи, яких так очікує український народ, не можливо провести на суцільних лозунгах та демагогії. З огляду на вищезазначене, без внесення конкретики до Програми уряду – наша депутатська група не буде голосувати за цей документ.

Дякую за увагу!

Воля народу